ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мережа закладів культури району

Визначення пріоритетних завдань культурної політики Тульчинського району формується в рамках Закону України «Про культуру». Поряд з цим враховано низку законодавчих та нормативно-правових актів, що регулюють діяльність бібліотечних, музейних, клубних та навчальних закладів.
Мережу закладів культури району складають 80 закладів , а саме :
- 35 закладів культури клубного типу
- 36 бібліотек
- 4 музейних установи; (Тульчинський краєзнавчий музей та три народних музеї с.Тиманівки)
- 4 дитячих музичних школи (Тульчинська, Шпиківська, Кирнасівська та Тиманівська)
- 1 КП «Тульчинська кіновідеомережа».
Кількість дозвіллєвих об’єктів в районі становить - 307
- клубних формувань – 208 (учасників - 2621 чол.)
- колективів із званням «зразковий» та «народний» - 13 (учасників 363 чол.)
Поряд з вказаними, в районі працюють ще 15 колективів із званням «зразковий» та «народний» , 9 , ( учасників 252) з яких діє в Тульчинському училищі культури , та 6 (учасників 169) в галузі освіти.
Діяльність закладів культури району забезпечують 238 працівників, із них спеціалістів галузі – 193 чол.
Фактичні видатки на галузь культури у 2012 році склали 9150,4 грн., на 2013 рік затверджено з урахуванням змін з місцевими радами 9550,4 грн.
В районі збережена централізована бібліотечна система.
З метою задоволення потреб різновікових груп населення в бібліотечних закладах реалізуються проекти «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернет», «Смайлик», запроваджено нові форми роботи «молодіжна бібліотусовка» та бібліотурне «Від селища до селища бібліовеселощі», проводяться акції «Читати це престижно!» та «100 книг для сільської бібліотеки», працює інформаційний центр «Право», в ході яких використовується сучасна аудіотехніка, застосовуються новітні відеоматеріали.
В 2013 році на здійснення передплати виділено 37 тис. грн.( 1 півріччя – 105 назв, 448 примірників на суму 29,0 тис.грн.). За II півріччя 2012 року – 94 назви, 218 примірників на суму 16,5 тис. грн.
Особливої уваги заслуговують вихованці дитячих музичних шкіл, які беруть участь та завойовують призові місця в багатьох конкурсах та фестивалях.
З метою забезпечення сприятливих умов для естетичного розвитку дітей та юнацтва, а також повнолітніх громадян, задоволення їх духовних та естетичних потреб, зарахування кращих учнів до основного контингенту школи, з 01.11.2012 р. при Тульчинській ДМШ створена група, що працює на засадах самоокупності з напрямку образотворче та декоративно-прикладне мистецтво, до якої зараховано 10 учнів.
Тульчинський краєзнавчий музей, Тиманівські «народні музеї» є центрами духовного відродження регіону, історичною пам’яттю народу. Накопичений досвід музейної діяльності, значна історико – архівна база, унікальні колекції музеїв, дають змогу втілювати в життя творчі ідеї та залучати населення району до надбань історико – культурної спадщини народу.
Музейні фонди Тульчинського краєзнавчого та Тиманівських народних музеїв, які є частиною Музейного фонду України нараховують 24243 музейних предметів 15-20 століття, які відтворюють історичний зв’язок Тульчинського краю та інших держав.
Основною метою роботи кіномережі є поліпшення кінообслуговування населення району, вжиття заходів щодо поліпшення розвитку кіно в нових економічних умовах, особливо в сільській місцевості, використання кращих творів кіномистецтва для виховання дітей та юнацтва.
Проводяться різні кінозаходи, залучаються сучасні кіновідеотехнології для обслуговування глядачів у кінотеатрі, використовується пересувний відеокомплекс для обслуговування населених пунктів району.
З метою висвітлення та популяризації діяльності галузі культури району видається та розповсюджується друкована та акцидентна продукція, відеоматеріали. Інформація про проведені культурно-мистецькі заходи висвітлюються в засобах масової інформації.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь