100-річчя Української революції 1917-1921 років

Дата: 28.03.2017 12:23

Нещодавно голова райдержадміністрації Микола Підболячний затвердив Заходи з підготовки та відзначення в районі 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників. Районні заходи підготовлені згідно відповідних рішень Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів України і будуть реалізовані виконкомами місцевих рад, структурними підрозділами райдержадміністрації, місцевими закладами освіти і культури протягом 2017 – 2021 років.

Таким чином, будуть вшановані важливі історичні події минулого століття, коли Україна після розпаду Російської імперії у важких умовах боролася за національний суверенітет, соборність українських земель, єдність народу, будувала свою державність, розвивала економіку і культуру. Видатні постаті того часу – Михайло Грушевський, Павло Скоропадський, Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Нестор Махно, Євген Петрушевич, Микола Леонтович та багато інших – є нашими славними попередниками у складних процесах українського державотворення.

Історичні уроки Української революції 1917-1921 років застерігають нас від повторення помилок, через які суверенний розвиток в значній мірі призупинився аж до 1991 року.