ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Затверджено оновлений порядок знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях

Дата: 15.01.2020 14:31
Кількість переглядів: 465

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Вінницькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що Міністерство аграрної політики і продовольства України наказом №613 від 20.12.2018 р. затвердило «Порядок знищення насіння, яке не можуть використовуватися для сівби, продовольчих, кормових та інших цілей, а також посадкового матеріалу, який не може використовуватися для створення багаторічних насаджень або в інших цілях» (надалі «Порядок).

Цей «Порядок» стосується усіх суб’єктів господарювання, які використовують насіннєвий матеріал. У разі, коли насіння втратило свої посівні якості, використовувати його як насіннєвий матеріал та у продовольчих і кормових цілях неможливо, особливо якщо насіння оброблено протруйниками, в значній мірі уражене грибковими хворобами чи шкідниками. Таке насіння підлягає знищенню, але, як правило, оскільки воно знаходиться на балансі господарства, то не може бути знищено одноосібно. Ось тому непридатне насіння з року в рік марно зберігається, займаючи корисну площу в зерносховищах.

«Затверджений Мінагрополітики порядок був напрацьований з метою встановлення послідовного алгоритму дій як для бізнесу, так і для органів управління. Спільними зусиллями учасників асоціації і Держпродспоживслужби України, за підтримки Мінагрополітики, розроблено чіткий, простий і зрозумілий алгоритм дій без зайвих зобов’язань».

З огляду на вищесказане та керуючись статтею 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» Головне управління Держпродспоживслужби в Вінницькій області надає роз’яснення з питань знищення непридатного насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур.

У разі прийняття рішення про необхідність знищення насіння та/або садивного матеріалу власник цього насіння та/або садивного матеріалу надсилає заяву до Головного управління Держпродспоживслужби в Вінницькій області на адресу: м. Вінниця, вул. Максимовича, 19.

Під наглядом посадової особи відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби проводиться знищення насіння та/або садівного матеріалу шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів.

  Зазначаємо, що згідно з Порядком дані заходи здійснюються за рахунок власника насіння та/або садивного матеріалу. Про час та місце знищення інспектор у триденний строк після отримання заяви від власника насіння та/або садивного матеріалу повідомляє місцеву державну адміністрацію або орган місцевого самоврядування, на території якої (якого) заплановано здійснення знищення насіння та/або садивного матеріалу.

До проведення знищення насіння та/або садивного матеріалу інспектор зобов’язаний:

1) здійснити візуальний огляд насіння та/або садивного матеріалу, за яким ініційовано знищення;

2) провести відеофіксацію (фотофіксацію) знищення;

3) за зверненням власника встановити можливість самостійного знищення насіння та/або садивного матеріалу власником за місцем його зберігання та/або необхідність направлення насіння та/або садивного матеріалу на знищення до підприємства, яке відповідає вимогам статті 19 Закону України “Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції”.

За фактом знищення насіння та/або садивного матеріалу складається акт у 4-х примірниках:

  • для територіального органу Держпродспоживслужби;
  • власника насіння та/або садивного матеріалу, що знищено;
  • підприємства, що здійснювало знищення (у разі залучення);
  • державної адміністрації або місцевого органу самоврядування (за необхідності).

До акта долучається копія заяви як невід’ємна його частина. У разі необхідності кожна із сторін, відображена в акті про знищення, висловлює окрему думку щодо знищення, яка додається до акта про знищення як невід’ємна його частина.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь