Аналіз виконання  бюджету Тульчинського району за  січень - вересень 2019  року

Дата: 21.07.2020 16:18

Станом на 01.10.2019 року до загального фонду    бюджету  району надійшло 267,6 млн. грн., в т.ч. до районного бюджету 239,2 млн. грн.

Доходів  без  врахування трансфертів поступило  65,1  млн. грн. при затвердженому плані  56,5 млн. грн., що становить 115,1% до затверджених   показників., в  т.ч. до районного бюджету 34,9 млн. грн.

Порівняно  з  минулим  роком за відповідний  період доходів  без  врахування трансфертів  отримано  більше на  11,1%  або   на  суму   6,5   млн. грн. ., в  т.ч. до районного бюджету  більше на 26,6%, або на 7,3 млн. грн..

Дохідну частину бюджету  до  плану  січень-вересень виконано по всіх бюджетах  базового рівня (районний,  селищний, сільські).

Надходження в розрізі податків виконано по всіх основних показниках затвердженими місцевими радами. Найбільший податок по питомій вазі в зведеному бюджеті району становить податок на доходи фізичних осіб 52,0% , надійшло 33,8 млн. грн., що становить 123,5%, в тому числі в районному бюджеті ПДФО складає 96,9%. Відповідно минулого року поступило більше на 23,8% (6,5 млн. грн.).

Суттєво впливає на стан виконання місцевих бюджетів своєчасне надходження єдиного податку ,  якого  отримано в сумі  11,4 млн.грн., що на 0,3 млн.грн менше відповідного періоду минулого року.

Податку  на  майно надійшло 11,7 млн. грн.  В частині плати за землю надійшло 10,6 млн. грн., що становить 112,5% до запланованих показників та менше минулого року на 0,3 млн. грн.

Найбільший    показник надходження  доходів  до  річного  призначення  по Журавлівська с/р – 88,7%, Юрківській с/р – 86,1%, Печерська с/р – 84,4%, Ш-Копіївській с/р  - 84,1%,  найнижчий  - по Зарічненській с/р – 61,6%, Копіївській -64,3%, Сільницькій – 65,3%, Бортницька – 64,7%.

Найбільший  ріст  доходів  відбувся  в  бюджетах Ш-Копіївській с/р  - 43,4%, Журавлівській с/р – 43,0%, Юрківській с/р – 42,4%.  Зменшення  доходів  порівняно  з  минулим  роком  допустили 11 рад ,тому числі:

Білоусівська с/рада – 80,6 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 25,3 тис. грн., по єдиному с/г податку в сумі 53,9 тис. грн., орендної плати з фізичних осіб – 27,1 тис. грн.

Бортницька с/рада -524,2 тис. грн за рахунок сплати в минулому році орендної плати АФ"Зелена долина" більше на 233,0 тис. грн. та єдиного с/г податку на 278,6тис. грн, орендної плати за комунальне майно -15,6 тис. грн., земельного податку з фізичних осіб – 16,3 тис. грн., єдиному податку з фізичних осіб – 8,5 тис.грн.

Богданівській с/р- 288,6 тис. грн.  за рахунок зменшення надходжень по адміністративному зборі за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в сумі 257,3 тис. грн., єдиного сільськогосподарського податку -104,9 тис. грн.

Зарічнянська с/рада – 273,6 тис. грн. за рахунок переходу СТОВ "Кряж і К" на загальну систему оподаткування втрати по єдиному с/г податку становлять 282,6 тис. грн. орендної плати з юридичних осіб – 51,6 тис. грн.  (ФГ"Сад надія" -55,0 тис. грн.),

Кинашівська с/р – 233,8 тис. грн. за рахунок акцизного податку за пальне втрати становлять  408,7 тис. грн.,

Копіївська с/р - 498,1 тис. грн. за рахунок аукціону проведеного в  минулому році – 521,0 тис. грн.,

Михайлівській с/р – 99,0 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень єдиного сільськогосподарського податку  – 56,2 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб – 39,7 тис. грн.,

Печерській с/раді – 110,2 тис. грн. за рахунок сплати орендної плати ПП"Корнер" по аукціону в сумі 290,0 тис. грн. ;

Сільницькій с/раді –121,7 тис. грн. за рахунок  зменшення надходжень по адміністративному зборі за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в сумі 133,1 тис. грн.,

Тарасівській с/раді – 173,4 тис. грн. за рахунок переходу СТОВ "Кряж і К" на загальну систему оподаткування втрати по єдиному с/г податку становлять 225,4 тис. грн..

Холодівській  с/раді – 96,6 тис. грн. за рахунок сплати орендної плати АФ"Зелена долина" по аукціону в сумі 320,8 тис. грн. та зменшенням надходжень єдиного с/г податку в сумі 34,5 тис. грн.

Базова  дотація   отримана  в сумі  13,4 млн. грн.,  що  становить 100,0 % до  показників  доведених  Міністерством  Фінансів  України , додаткова дотація -8,6 млн. грн.. Субвенції  поступило  в  сумі  178,3  млн.  грн.,  що  становить  94,3 %  до  затверджених  показників.

За січень-вересень 2019 року по зведеному бюджету району профінансовано планові видатки в сумі 253,9 млн. грн. В повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти, інші видатки. Прострочена кредиторська заборгованість  відсутня.

В першу чергу кошти загального фонду бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за відповідний період на зазначені цілі використано 221,2 млн.грн. - це 87,1% усіх видатків загального фонду, у тому числі на освіту – 70,6 млн.грн., на охорону здоров’я – 39,5 млн.грн., на соціальний захист  - 102,5 млн.грн., на культуру – 8,3 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 0,3 млн.грн.

При затвердженні місцевих бюджетів дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України в частині забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та оплати за енергоносії.

Начальник фінансового управління                  Є.Ніколаєнко