Грошові мули та дропи

Дата: 27.10.2020 10:11

Не секрет, що люди часто шукають, як можна підзаробити. Щоб працювати мало, а заробляти непогано.

Шахраї це знають і, на жаль, цим часто користуються.

Аферисти розміщують вакансії про легкий заробіток, маскуючись під цілком пристойні кампанії.

Що треба робити на такій посаді?

• Мати власну карту та рахунок в банку.
  • Знімати гроші з банкомату та перераховувати гроші з рахунку на рахунок.
  • Заробіток може складати 10% від суми.

Пропозиція здається привабливою, та і часу на це багато витрачати не треба.

Але як це виглядає насправді.

Злочинці вкрали гроші і у такий спосіб намагаються ці кошти отримати, не засвітивши своє ім’я при цьому.

Таке злочинне угрупування може існувати як в кордонах однієї країни, так і працювати на міжнародному рівні.

Людей, які погоджується на таку роботу, називають дропами або грошовими мулами.

Чи справді за таку роботу платять?

Так, як правило, платять, але потім слідчі приходять саме до Вас, і відповідати на питання доведеться Вам, а шахраї зникають без сліду.

Пам’ятайте: безкоштовний сир буває лише в мишеловці. Хоч і грошовий мул може не знати, що є частиною злочинного ланцюжка, на нього чекає кримінальна відповідальність та покарання відповідно до закону.

За статистикою дропами найчастіше стають чоловіки та молоді люди від 18 до 34 років.

Кого найлегше завербувати шахраям?

Людей, у яких складне матеріальне становище: безробітні, студенти, представники економічно і соціально вразливих груп населення.

Як розпізнати таку пропозицію?

Головний обов’язок на такій посаді – знімати готівку з банкомату та/або перераховувати гроші, користуючись власною карткою та рахунком.

Пропозиція може надійти через WhatsApp, Viber, Telegram або електронною поштою та через рекламні оголошення в соціальних мережах.

Більше інформації на сайті Кіберполіції https://www.cyberpolice.gov.ua/article/ne-stavaj-dropom-198/ та на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

#ШахрайГудбай

#СценарійШахрая