Аналіз виконання бюджету Тульчинського району за січень-жовтень 2020 року

Дата: 20.11.2020 09:10

Станом на 01.11.2020 року до загального фонду    бюджету  району надійшло 173,7 млн. грн., в т.ч. до районного бюджету 137,0 млн. грн..

Доходів  без  врахування трансфертів поступило  78,4  млн. грн. при затвердженому плані  76,2 млн. грн., що становить 102,9% до затверджених   показників., в  т.ч. до районного бюджету 42,2 млн. грн.

Порівняно  з  минулим  роком за відповідний  період доходів  без  врахування трансфертів  отримано  більше на  3%  або   на  суму   2,3   млн. грн. ., в  т.ч. до районного бюджету  більше на 6,5%, або на 2,6 млн. грн..

Дохідну частину бюджету  до  плану  січень-жовтень виконано по 13 бюджетах  базового рівня (районний,  селищний, сільські).

Надходження в розрізі податків виконано по всіх основних показниках затвердженими місцевими радами. Найбільший податок по питомій вазі в зведеному бюджеті району становить податок на доходи фізичних осіб 52,5% , надійшло 41,1 млн. грн., що становить 103,6%, в тому числі в районному бюджеті ПДФО складає 97,3%. Відповідно минулого року поступило більше на 6,8% (2,6 млн. грн.).

Суттєво впливає на стан виконання місцевих бюджетів своєчасне надходження єдиного податку ,  якого  отримано в сумі  15,6 млн.грн..

Податку  на  майно надійшло 13,3 млн. грн.  В частині плати за землю надійшло 12,4 млн. грн., що становить 102,5% до запланованих показників та більше минулого року на 0,6 млн. грн.

Базова  дотація   отримана  в сумі  16,4 млн. грн.,  що  становить 100,0 % до  показників  доведених  Міністерством  Фінансів  України , додаткова дотація -5,5 млн. грн.. Субвенції  поступило  в  сумі  73,5  млн.  грн.,  що  становить  98,2 %  до  затверджених  показників.

За січень-жовтень 2020 року по зведеному бюджету району профінансовано планові видатки в сумі 160,0 млн. грн. В повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти, інші видатки. Прострочена кредиторська заборгованість  відсутня.

В першу чергу кошти загального фонду бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за відповідний період на зазначені цілі використано 129,4 млн.грн. - це 80,9% усіх видатків загального фонду, у тому числі на освіту – 84,5 млн.грн., на охорону здоров’я – 22,8 млн.грн., на соціальний захист  - 9,9 млн.грн., на культуру – 11,8 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 0,4 млн.грн.

При затвердженні місцевих бюджетів дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України в частині забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та оплати за енергоносії.

Начальник фінансового управління        Євгенія НІКОЛАЄНКО