Огляд палацу Палацу Потоцьких – головним архітектором Вінницької області  Олександром Рекутою

Дата: 26.02.2021 14:51

25 лютого 2021 року в рамках робочого візиту до Тульчинщини завітав головний архітектор Вінницької області  Олександр Рекута та завідувач сектору охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації  Михайло Потупчик.

Поважних гостей зустріли голова райдержадміністрації Олександр Гаврилюк, секретар Тульчинської міської ради Віталій Чуба, головний архітектор Тульчинського району Микола Шевчук та директор Тульчинського фахового коледжу культури Леонід Трачук, які ознайомили з пам’яткою архітектури другої половини 18 століття в стилі класицизму – палацом Потоцьких.

Архітектурна пам’ятка XVIII століття з року в рік руйнується. Тому з метою збереження даного об’єкту та підтримки в належному стані, планується розробка проектно-кошторисної документації для подальшої реставрації чотирьох фасадів та ремонт даху  центрального корпусу Палацу, з  подальшим включенням  до масштабної президентської програми «Велика реставрація», яка передбачатиме відновлення 100 об’єктів культури та туризму країни.

Отже, з’явилася надія на подальше збереження цього архітектурного історичного  ансамблю для нащадків, туристичних груп та зарубіжних гостей.