Щодо індексації пенсій

Дата: 04.03.2021 16:19

Відповідно до Постанови КМУ від 22 лютого 2021 року №127 «Про додаткові заходи соціального  захисту пенсіонерів у 2021 році» З 1 березня 2021 року проведено індексацію пенсій в автоматичному режимі. Пенсії перераховано із  застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні ,з якої сплачено страхові внески,та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,11.

Перерахунок пенсійних виплат проведено 15322 пенсіонерам, які обслуговуються Тульчинським  сервісним центром, або 93% від загальної чисельності. Для осіб, у яких  за  результатами  перерахунку, проведеного шляхом збільшення показника середньої заробітної плати на 1,11 розмір пенсії підвищується на суму від 0,01 до 100 грн. встановлюється доплата таким чином,щоб сума підвищення не була  меншою за  100 грн. Зазначена доплата поглинається  під час подальших перерахунків.

Не передбачено проведення  індексації пенсій:

-призначених у 2019-2021 роках,

-призначених за «спеціальними» законами (державним службовцям,посадовим особам органів місцевого самоврядування,прокурорам,суддям,народним депутатам тощо),

-одержувачам соціальних виплат

Мінімальний  розмір пенсійної виплати становитиме 2200 грн за умов:

-особа отримує пенсію призначену відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

-наявність повного страхового стажу (у чоловіків 35 років,у жінок 30 років)

ВАЖЛИВО! Розмір підвищення визначається  індивідуально,  для кожного пенсіонера окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та заробітної плати