Чи будуть видавати «паспорти вакцинації»? Які документи підтверджують щеплення?

Дата: 14.05.2021 16:06

Зараз в Україні розробляються «ковідні сертифікати» з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ на основі Digital Green Certificate  Єврокомісії  та  Smart  Vaccination  Certificate  ВООЗ.  Передбачається,  що  там  буде  необхідна  для міжнародного  визнання  інформація  щодо  щеплень,  негативних  результатів  ПЛР-тестів  та  одужання  після COVID-19.

Слід зазначити, що навіть в ЄС все ще триває дискусія з приводу даних, які міститимуться в сертифікаті. Тому уряд прораховує можливі варіанти, щоб інтеграція українського документа з європейським могла відбутися максимально швидко.

Планується, що такий сертифікат як в електронній, так і в паперовій формі обов’язково буде містити QR-код, що буде використовуватися для перевірки його справжності.

Поки що інформація про вакцинацію вноситься до електронної системи охорони здоров’я та доступна вашому сімейному лікареві. У разі необхідності ви можете отримати свідоцтво про вакцинацію встановленого зразка, звернувшись до закладу охорони здоров'я.