Торгівля людьми - це не міф, це реальність!

Дата: 13.10.2021 12:38

18 жовтня  - день, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Саме цей День був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для  проституції, навіть з метою вилучення органів.

Для злочинців – це величезні гроші, а для людей - страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя…

Ми  закликаємо усіх берегти своє життя,  бути уважними під час обрання роботодавця.

Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь за телефонами

«Лінія довіри» з протидії торгівлі людьми у Вінницькій області 0800750475;

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми:

0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні);

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми:

527– безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life;

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми  може звернутись за допомогою до управління соціального захисту населення Тульчинської РДА до спеціаліста сектору підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг Мирончук Віти Олександрівни. Уповноваженою особою з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми є Скалій Володимир Васильович заступник голови Тульчинської районної державної адміністрації.

18 жовтня 2021 року в м.Тульчині планується проведення акції «Хода за свободу» з нагоди відзначення Європейського дня протидії торгівлі людьми  о 12 год.  по вул. Миколи Леонтовича