Кампанія з масової вакцинації населення від COVID-19 триває!

Дата: 22.10.2021 10:03

Фото без опису А тому не зайвим буде нагадати медпрацівникам правила проведення гігієни рук під час виконання маніпуляцій зі щеплення.

Мити руки з милом і водою обов’язково необхідно:

перед початком робочої зміни та по її завершенні;

перед прийомом їжі;

після відвідування вбиральні;

якщо руки видимо забруднені.

Послідовність дій медпрацівника при проведенні вакцинації, як затверджує Інструкція з впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я:

пацієнт оголює передбачувану для проведення щеплення ділянку тіла;

працівник виконує гігієнічну обробку (антисептику) рук;

працівник готує все необхідне для щеплення – антисептик, марлеві серветки, флакон з імунобіологічним лікарським засобом, шприц, голку та лейкопластир;

працівник наносить антисептик на шкіру в місці ін’єкції за допомогою марлевої серветки і викидає її в ємність для медичних відходів категорії А (епідемічно безпечні медичні відходи);

працівник бере попередньо підготовлений шприц із вакциною і проводить ін’єкцію після висихання антисептика на шкірі пацієнта;

працівник викидає шприц з голкою або шприц-тюбик в контейнер для небезпечно гострих медичних відходів категорії В (особливо небезпечні гострі предмети);

працівник накладає адгезивну пов’язку на місце ін’єкції (за необхідності);

працівник виконує гігієнічну обробку (антисептику) рук.

Використовувати оглядові медичні рукавички не рекомендовано.

У разі використання, після кожної ін’єкції медичні рукавички слід зняти, викинути та провести гігієнічну обробку рук.

Багаторазове використання медичних рукавичок (для проведення вакцинації двом і більше пацієнтам) заборонене.

Обробка рук, одягнених в медичні рукавички, антисептиком для рук або іншим дезінфекційним засобом заборонена.

Нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від COVID-19.

#вакцинація

#COVID19