Благодійна допомога учасникам АТО звільнена від оподаткування

Дата: 26.09.2014 10:28

Президент України підписав Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги".
Цим Законом встановлено, що у період проведення АТО та після її завершення – до 31 грудня року, наступного за роком, у якому завершено АТО, не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО суми коштів, отриманих благодійниками – фізичними особами (які внесені до Реєстру волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь військовослужбовців та інших осіб, які беруть (брали) участь в АТО.
Тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень будуть включатися до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.
Закон України від 02.09.14 р. № 1668-VII набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.