ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Декларування 2017: Чи зберігається право на податкову знижку з ПДФО за іпотекою, якщо протягом року предмет іпотеки проданий?

Дата: 04.04.2017 15:44
Кількість переглядів: 299

Фото без опису

За правилами пп. 166.1.3 ПКУ, громадяни — платники ПДФО мають право включити до податкової знижки частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом.

У разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку — позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до п. 175.3 ПКУ.

Своєю чергою, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними чи товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (пп. 166.2.1 ПКУ).

Однак виникає питання: якщо протягом звітного року предмет іпотеки був проданий, чи має право платник податку на податкову знижку?

ДФС у листі від 24.03.2017 р. № 7383/7/99-99-13-01-03-17, надаючи відповідь на це запитання, зазначила: платник податків, який протягом звітного (податкового) року здійснив реалізацію предмета іпотеки, має право на податкову знижку за умови здійснення таким платником податків протягом такого звітного (податкового) року витрат у вигляді частини суми процентів, сплачених цим платником податку за користування іпотечним житловим кредитом,який був визначений платником податків як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла, у період здійснення понесених витрат.

При цьому нормами ПКУ не передбачений обов’язок платника податків мати на останній день звітного (податкового) року основне місце проживання за адресою, де об’єкт житлової іпотеки будувався чи купувався, у разі якщо такий об’єкт нерухомості відчужено протягом звітного (податкового) року.

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь