Діти – найкращі дипломати

Дата: 21.11.2016 09:38

Новий час вимагає від молоді нестандартного мислення, інноваційних підходів у розв’язанні проблем. Де цьому навчитися? Тому молоде покоління постійно в пошуку: прагне нового, намагається уже нині змінити щось на краще. Протягом десяти останніх років діти Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№ 1 та гімназії м. Маланів (Республіка Польща) підтримують тісні зв’язки. У цьому навчальному році учні уже трьох міських шкіл долучилися до даного проекту. За підтримки Тульчинської громадської організації «Дім Польський» ( голова - Бондар В.В.) та Товариства « Надія» у Польщі ( президент - директор гімназії Кристина Собчак) школярі відвідали м. Маланів вдесяте. Це була ювілейна незабутня подорож до друзів із сусідньої країни. Їдучи до Маланова, діти побували на території Майда?нека, де в часи Другої світової війни діяв німецький табір смерті. Учні дізналися про страшну трагедію. Протягом одного дня (3 листопада), за наказом Гіммлера, у концтаборі розстріляли 18 тисяч (!) євреїв. Саме цього дня діти були тут та бачили делегації школярів із Ізраїлю, які приїхали віддати шану полеглим.
Наших дітей з радістю зустріли сім’ї польських дітей і створили комфортні умови перебування закордоном. Програма проекту була напрочуд насиченою. Делегація з Тульчина зустрічалася з мером м.Маланів та старостою повіту Турекського, потім спільно розглянули експонати краєзнавчого музею в Туреку. 11 листопада учні взяли участь у святкуванні Дня незалежності Польщі. Молодь Польщі та України проводили спільно час : вивчали мови, побували на уроках, розповідали про звичаї і традиції наших країн. Діти відвідали місто Лодзь, познайомилися з найбільшим мануфактурним виробництвом Польщі ХІХ- п.ХХ ст.., із захопленням вивчали ткацькі верстати – від найпростіших до сучасних – у музеї – фабриці «Біла», побували у найбільшій базиліці (м.Ліхень). Цікава була розважальна програма, а саме: відвідини аквапарку, дискотеки, проведення інтелектуальної гри «Ерудит», у якій наші діти показали гарні знання про державу Польща, у Лодзі учнів зацікавив центр наукових фізичних експериментів. Родзинкою проекту був фестиваль української культури: українські діти разом із своїми новими сім’ями приготували одну українську страву (чого тут тільки не було: вареники, пампушки, голубці та навіть наш борщ), запам’ятався всім і спільний концерт, перлиною якого стала пісня українською мовою польських вчителів «Смерека» та дует першої учасниці проекту одинадцятикласниці школи № 1 Бондар К. та найменшої виконавиці, другокласниці гімназії № 3, Остропольської В., котрі виконали польською мовою пісню «Спомин із дитинства». Учні та батьки висловлюють подяку керівнику проекту Бондарю В.В. та начальнику відділу освіти райдержадміністрації Митрицану М.М. і директору школи № 1м. Третяку І.Г.