До уваги неприбуткових організацій та бюджетних установ

Дата: 23.11.2016 14:05

Наполегливо закликаємо громадські організації якомога швидше внести зміни до своїх статутів задля уникнення незручностей. Нагадаємо, це необхідно для можливості бути включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Для подальшого перебування в Реєстрі неприбуткових організацій в 2016 році статут благодійного фонду повинен бути перереєстрований по вимогам п.п. 133.4.1., 133.4.2., 133.4.6. ПКУ, введених змінами від 17.07.2015 р.

В статуті неприбуткової організації в 2016 р. в прямій формі повинно зазначатися, зокрема:
- що їй заборонено розподіляти доходи серед засновників (учасників), членів, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
- у разі ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення неприбуткової організації її активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до бюджету;
- доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються тільки для фінансування видатків на її утримання, реалізації її цілей та напрямів діяльності, визначених статутом.

Якщо вказаним вимогам статут не відповідає, то необхідно його змінити ("перереєстрація неприбуткових організацій 2016").

Як варіант, можете подати на вимогу ДПІ поточний статут благодійного фонду. Дочекатися повідомлення про його невідповідність вимогам «неприбутковості», в якому будуть зазначені всі пункти, яким статут не відповідає. А потім змінити статут з урахуванням конкретних «зауважень» податкової для перереєстрації неприбуткової організації в 2016 р