До уваги платників податків щодо переіменування вулиць

Дата: 11.05.2016 10:01

Законом України від 09 квітня 2015 року N 317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та їхньої символіки" (далі - Закон) встановлено, зокрема, що юридичні особи, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом, у разі порушення його вимог зобов'язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність із вимогами Закону.

Таким чином, якщо на виконання вищевказаного Закону органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування прийнято рішення про перейменування вулиці чи іншого географічного об’єкта, внаслідок чого змінюється юридична адреса юридичної особи, їй необхідно привести у відповідність свої установчі документи, звернувшись до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Крім того, якщо на перейменованій вулиці чи іншому географічному об’єкті знаходиться господарська одиниця платника податків, йому необхідно привести у відповідність документи на право власності або право на розміщення такої господарської одиниці, після чого в органі ДФС має бути проведена перереєстрація відповідного реєстратора розрахункових операцій.

Суб'єкт господарювання протягом п'яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни, подає до органу ДФС за місцем реєстрації реєстратора розрахункових операцій реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація" із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення. При перереєстрації РРО довідка про опломбування РРО надається суб'єктом господарювання у разі, якщо зміна даних про суб'єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні та, відповідно, відображаються у всіх розрахункових документах, чеках усіх звітів, потребує переопломбування РРО.

Відповідно у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.