Допомога АТОшникам та переселенцям — коли буде податок на доходи

Дата: 12.10.2016 07:45

Благодійну допомогу переселенцям і жителям населених пунктів, де проводиться АТО, не включають до оподатковуваного доходу в будь-якій сумі. Проте така допомогу має бути направлено на оплату (компенсацію) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення тощо (пп. 170.7.8 Податкового кодексу України http://vobu.ua/images/codex/pku/pku.html#st170). Водночас обов’язок контролювати цільове використання коштів покладено на благодійника.

До того ж набувач благодійної допомоги повинен підтвердити благодійнику-юрособі статус переселенця або те, що він проживає в населених пунктах, де проводиться (проводилась) антитерористична операція.

Такі виплати зазначають у ф. № 1ДФ із ознакою доходу «169».

Лист ГУ ДФС у м. Києві «Щодо отримання благодійної допомоги» від 16.09.16 р. № 20506/10/26-15-13-01-12.