ДПІ мають право надавати податкові консультації виключно в усній формі

Дата: 22.06.2016 11:48

Податкові консультації у письмовій формі мають право надавати ДФС, Головні управління ДФС у областях, м. Києві та Міжрегіональне ГУ ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників

ДФС в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 135.05) нагадує, що податкова консультація - це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Пунктом 52.4 ст. 52 ПКУ встановлено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються:

• в усній формі - контролюючими органами;
  • у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Будь-які державні податкові інспекції мають право надавати податкові консультації виключно в усній формі.