Електричний струм - дуже небезпечний

Дата: 24.07.2015 12:21

Щоб уникнути електротравматизму і зберегти життя собі та оточуючим, потрібно дотримуватись елементарних правил електробезпеки, а саме:
  • ні в якому разі не наближайтесь ближче ніж на 8 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередачі, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев (провід може знаходитись під напругою);
  • не намагайтесь самостійно відновити електропостачання (не проникайте до трансформаторних підстанцій та електрощитових). Роботу з відновлення та ремонту електромереж повинні виконувати лише кваліфіковані працівники районних електромереж ПАТ «Вінницяобленерго» (РЕМ);
  • якщо ви відпочиваєте на природі, не рибальте поруч з лініями електропередач та не наближай-тесь до електроустановок;
  • слідкуйте за тим, щоб діти не грались поруч з трансформатор-ними підстанціями, не вилазили на дерева, що розташовані під повітряними лініями електропередач та не запускали біля ліній електропередач «повітряних зміїв»;
  • не залишайте дітей без нагляду поруч з електроприладами;
  • перед проведенням будь-яких робіт з розкопування ґрунту – поцікавтесь в РЕМ, чи не прокладена в даному місці кабельна лінія;
  • при виявленні обривів електропроводів, відчинених дверцят трансформаторних підстанцій та виникненні будь-яких інших неполадок в електромережах, терміново повідомте чергового диспетчера територіально розташованого РЕМ.
УВАГА!
  1. Якщо ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику із землею обірваного проводу – виникає небезпека напруги кроку (напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму, замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини).
  2. щоб уберегти себе, виходити із небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.
  3. якщо людина потрапила під напругу, її потрібно якнайшвидше звільнити від дії електричного струму та приступити до надання домедичної допомоги
Пам'ятайте - важлива кожна хвилина!
  • Найбезпечніший спосіб - вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.
  • Якщо поруч є інші люди, попросіть їх терміново викликати «швидку допомогу», а також повідомити про нещасний випадок черговому диспетчеру РЕМ (номер телефону диспетчера має бути на дверях електроустановки, або ж дізнайтесь його у диспетчерів спецслужб за телефонами: «101», « 102», «103»).
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Попередження дітей про небезпеку електроструму – це один із способів запобігання трагедії.
Про всі відомі вам випадки порушення Правил улашту-вання та експлуатації електроустановок, пошкодження ліній електро-передач і обладнання підстанцій, та про осіб, які скоїли розкрадання, обладнан-ня електроустановок, просимо негайно повідомляти органи місцевої влади, внутрішніх справ, а також РЕМ.