Фахівці Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ інформують про чинники скасування застосування спрощеної системи оподаткування

Дата: 14.12.2015 09:37

За наявності низки умов та особливостей господарської діяльності підприємці – платники єдиного податку не можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Серед чинників, що зобов’язують фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб перейти зі спрощеної системи оподаткування на загальну, такі умови та обставини діяльності:
1. Протягом календарного року дохід єдинників першої та другої груп перевищив обсяг, установлений пп.пп.1,2 п.291.4 Податкового кодексу України відповідно, і вони не перейшли до іншої групи платників єдиного податку (пп.1 пп.298.2.3).
2. Протягом календарного року дохід єдинників третьої групи перевищив установлений пп.3 п.291.4 обсяг (тобто він сягнув за 20 млн грн.) (пп 3 пп.298.2.3).
3. Здійснення єдинниками першої і другої груп діяльності, яка не передбачена у пп.пп.1,2 п.291.4 Податкового кодексу України відповідно (пп.9 пп.298.2.3).
4. Проведення платниками першої-третьої груп єдиного податку розрахунків у негрошовій формі (пп.4 пп.298.2.3, п.291.6 Податкового кодексу України).
5. Здійснення єдинниками першої-третьої груп видів діяльності, які не дають право застосовувати спрощену систему оподаткування (пп.5пп.298.2.3 Податкового кодексу України).
6. Невідповідність платників єдиного податку третьої групи вимогам організаційно-правових форм господарювання (пп.5 пп.298.2.3 Податкового кодексу України).
7. Перевищення чисельності фізосіб, які перебувають із єдинником другої-третьої груп у трудових відносинах (пп.6 пп.298.2.3 Податкового кодексу України).
8. Здійснення платниками єдиного податку першої-третьої груп видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку (пп.7 пп.298.2.3 Податкового кодексу України).
9. Наявність у єдинників першої- третьої груп податкового боргу на кожне число місяця протягом двох послідовних кварталів (пп.8 пп.298.2.3 Податкового кодексу України).
10. Анулювання ПДВ- реєстрації єдиннику третьої групи на ставці 2 %, який не переходить на 4-відсоткову ставку єдиного податку (пп.5п.293.8 Податкового кодексу України).
11. Анулювання за рішенням контролюючого органу реєстрації платника єдиного податку першо-третьої груп за порушення ними вимог, установлених гл.1 р. XIV Податкового кодексу України (абз.1 п.299.11 Податкового кодексу України).
12. Анулювання за рішенням контролюючого органу реєстрації платника єдиного податку четвертої груп, який не відповідає вимогам пп.4 п.291.4 та п.291.51 Податкового кодексу України (абз.2 п.299.11 Податкового кодексу України).
13. У податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва в єдинника четвертої групи становить менше 75 % (пп.298.8.4 Податкового кодексу України)