Хто з громадян зобов’язаний подати декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік

Дата: 22.04.2016 07:58

Відповідно до Конституції України всі громадяни щороку подають до контролюючих органів за місцем податкової адреси (реєстрації) декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому чинним законодавством.
На сьогодні законодавчим актом, що регулює порядок оподаткування доходів громадян та порядок подання ними декларацій є Податковий кодекс України.
Нагадуємо, що є дві категорії громадян, які подають декларації до контролюючого органу:
- обов’язкове подання декларації;
- подання декларації з метою одержання податкової знижки у разі здійснення громадянами у звітному році витрат коштів на користь закладів освіти, процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, сплати страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених за договорами страхування життя та пенсійного забезпечення.
Якщо громадяни вирішили не подавати декларацію з метою одержання податкової знижки – це власний вибір.
Обов’язок щодо подання декларації виникає у разі отримання платником протягом звітного року окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків):
- з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався;
- у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом;
- у разі отримання іноземних доходів.
Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ, звертається до всіх громадян, які одержували доходи у 2015 році і при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних особи не утримувався, з усією відповідальністю віднестися до цього питання і своєчасно подати декларацію про свої доходи у строк до 1 травня 2016 року.