Мітинги і демонстрації - це небезпечно

Дата: 30.04.2014 14:16

Мітинги і демонстрації давно вже стали частиною нашого життя. Останніми роками ми вже не зливаємося «в єдиному пориві», оскільки наші душі вимагають різного. Дискусії, плюралізм підсилюють загострення політичних пристрастей, і мітинг або демонстрація часто перетворюються на екстремальний захід. При цьому страждають абсолютно непричетні до такого дійства люди. Як не допустити цього? Що робити, якщо ви випадково опинилися на якомусь мітингу чи демонстрації?
  • Постарайтеся не привертати до себе уваги оточуючих, висловлюючи вголос свою негативну думку про те, що відбувається.

• Тримайтеся подалі від центру натовпу, стін, скляних вітрин, металевих огорож та інших місць, де можна отримати травму.

• Не стійте біля сміттєвих контейнерів, урн, картонних коробок, покинутих дитячих візків, валіз або сумок, які залишені без господаря: невідомо, чи не вибухне те, що там знаходиться.

• Не наступайте на підозрілі пакети.

• Уникайте під час масових заворушень паркування машин на головних вулицях, щоб її не перевернули або не спалили.

• Не наближайтеся до агресивно налаштованих груп, які зазвичай виділяються на мітингах.

• Не прагніть потрапити ближче до мікрофона або трибуни: скраю натовпу знаходитися безпечніше, і відносини між людьми там складаються кращі.

• Тримайтеся подалі від міліції: на неї часто буває спрямована незадоволеність натовпу, яка матеріалізується в камінні, що летить, пляшках, палицях, цеглинах, а також всіляких провокаціях. Не менш небезпечні дії вартових правопорядку у відповідь. Якщо міліція почала операцію з розсіювання натовпу, рекомендується не робити різких рухів, не кричати, не бігти - в сум'ятті вас можуть прийняти за порушника, а з поясненнями для правоохоронців можна запізнитися.

• У разі, якщо вас затримали, не намагайтеся на місці доводити, що опинилися тут випадково. Всім своїм виглядом Ви повинні виражати миролюбність і приготувати документи для перевірки.

• Якщо міліція застосує сльозогінні речовини, захищайте рот і ніс хусткою, змоченою в будь-якій нетоксичній рідині, проте цей засіб допомагає лише в перші хвилини. Якщо були уражені очі, треба швидко й часто моргати, щоб сльози вимили хімічні речовини. Застосовують у такому разі й випробуваний народний засіб - промивання очей сечею. Але найнадійніше — швидко покинути місце застосування отруйливих газів.

Під час розсіювання демонстрації можлива паніка.
  • Пам'ятайте! В натовпі будь-яка деталь одягу є не атрибутом моди, а знаряддям убивства або ж, навпаки, засобом виживання. Тому, перш за все, позбавтеся краватки, довгого шарфа, щоб уникнути задушення. Викиньте з рук і кишень усе, що здатне заподіяти біль вам або оточенню: колючі, ріжучі, скляні й об'ємні предмети.
  • У натовпі тримайтеся міцно на ногах, уникайте падіння.
  • Застебніть на одязі всі ґудзики і «блискавки» для більшої обтічності й маневреності.
  • Руки повинні бути вільними, зігнутими в ліктях і притиснутими до тіла.
  • Не хапайтеся за дерева, стовпи й огорожі, щоб не зламати руки.
  • Впавши на землю, згорніться клубком на боці, захищаючи руками голову й перш за все потилицю, і негайно спробуйте встати. При цьому підтягніть до тулуба руки й ноги, різко випряміться вперед і вгору.
  • Якщо Ви пішли на мітинг усвідомлено, то дотримуйтесь наступних правила безпеки:
  • залиште дітей у будинку;
  • не беріть із собою колючі й ріжучі предмети;
  • обійдіться без краватки, шарфа, сумки, скляного посуду;
  • без крайньої необхідності не беріть плакати на жердинах і палицях - вони можуть бути використані як зброя або бути такими сприйняті працівниками право охорони;
  • зніміть різні відзнаки й символіку з одягу; застебніть одяг на всі ґудзики й «блискавки»;
  • якщо ви не журналіст, який виконує свої службові обов'язки, не беріть із собою фотоапарат чи відеокамеру;
  • обов'язково візьміть посвідчення особи;
Слід запам'ятати!
У дні соціальної напруженості або масових гулянь без особливої потреби не виходьте зайвий раз на вулицю, не шукайте пригод. Все, що ви хочете побачити, згодом покажуть по телебаченню. Та й мітинги заради мітингів - це несерйозне й навіть небезпечне дозвілля. Кращий спосіб уникнути можливої загибелі або каліцтв у натовпі — не потрапляти в нього.