На Вінниччині сальдо зовнішньої торгівлі залишається позитивним

Дата: 17.10.2013 09:13

Про це інформує начальник Вінницької митниці Міндоходів Геннадій Федик. За результатами здійснення зовнішньоекономічної діяльності за 9 місяців 2013 року сальдо зовнішньої торгівлі товарами складає 52,4 млн.$. При цьому, він додає, що обсяги експортних операцій перевищили 435,4 млн. доларів США і становлять 53% від загального товарообігу. Щодо імпортних операцій, то їхні обсяги дорівнюють 383 млн. доларів США.
Позитивна динаміка спостерігається і щодо загальної кількості оформлених митних декларацій. Якщо за 9 місяців 2012 року таких було 39996, то за цей же період поточного року – 46016, або на 15% більше. При чому, збільшення кількості торкнулось як експортно-імпортних, так і транзитних митних декларацій.
До 818,4 млн. доларів США зріс і загальний товарообіг. Це на 73,2 млн. доларів США або майже на 10% більше ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, 81,3% вартісних обсягів статистичного експорту забезпечили 4 товарні групові об’єднання. Так, на експорт продовольчих товарів та продукцію сільського господарства (1-24 групи УКТЗЕД) припадає 53,4% вартісних обсягів експорту. На вивіз деревини та целюлозно-паперові вироби (44-49 групи УКТЗЕД) – 11,9%. На продукцію хімічної промисловості, каучук (28-40 групи УКТЗЕД) – 8,3%. На машини, устаткування та транспорт (84-90 групи УКТЗЕД) – 8 %.
Геннадій Федик зауважує, що наразі на обліку у Вінницькій митниці Міндоходів перебуває 1133 особи, що здійснюють операції з товарами. Створення для них сприятливих умов, запровадження стовідсоткового електронного митного декларування та спрощення податкових і митних процедур стало вагомим чинником, який дозволив продемонструвати за 9 місяців 2013 року таку позитивну динаміку.