Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Дата: 21.03.2017 10:29

Вибухонебезпечні предмети (ВНП) – це боєприпаси (авіабомби, артилерійські снаряди, мінометні і інженерні міни, гранати, патрони, підривачі), які залишились після Великої Вітчизняної війни, а також сучасні боєприпаси, які складовані на базах і арсеналах Міністерства оборони (МО) України.
Після війни на території України залишилась величезна кількість «неспрацьованих» боєприпасів, про знаходження яких засоби масової інформації повідомляють щотижня, а іноді і щодня.
Тому виникає крайня необхідність дати нашим людям загальні дані про вибухонебезпечні предмети і головне – навчити їх правильним діям у випадку їх знаходження чи виявлення.
При знаходженні ВНП (чи предметів, схожих на них) необхідно виконати декілька правил, які допоможуть зберегти вам життя. Запам’ятайте їх!
ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВНП КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- намагатися самостійно вилучити знахідку із землі;
- брати ВНП в руки;
- наносити по них удари;
- робити спроби розібрати ВНП;
- переносити або переміщати з місця на місце;
- кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.
При виявленні вибухонебезпечних предметів далеко від населених пунктів необхідно добре запам'ятати дорогу до того місця, де вони виявлені (знайдені) і поставити біля них пам'ятний орієнтир або будь-як позначити небезпечне місце.
ДІЇ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВНП, АБО ПРЕДМЕТІВ, СХОЖИХ НА НИХ:
Дії дорослих:
  • помітити місце знахідки небезпечних предметів;
  • виставити тимчасову охорону;
  • довести до присутніх, що торкатися до підозрілих предметів не можна, так як це загрожує життю;
  • негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;
  • до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;
  • не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.
Дії дітей:
  • Визначитимісце знахідки;
  • не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;
  • про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);
  • не розводити багаття поблизу знахідки;
Вкотре наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
При виявленні вибухових пристроїв негайно телефонуйте 101 або 102.