Обирайте якісне

Дата: 27.05.2016 14:46

Як придбати якісні засоби захисту рослин.У гарячу весняну пору перед власниками присадибних ділянок постає питання: де і в кого придбати насіння, засоби захисту рослин.
Ринок цих товарів широко представлений як фірмами-виробниками, так і дистриб’юторами. Високий попит на засоби захисту рослин заохочує недобросовісних ділків випускати на ринок велику кількість неякісної продукції та фальсифікату. Такі товари, як правило, продаються за значно нижчою ціною. Нажаль, багато покупців з різних причин віддають перевагу останнім. Але давайте подивимось, що насправді в такому випадку купує споживач? За оцінкою спеціалістів, сьогодні кожні шість з десяти упаковок засобів захисту рослин — підроблені. При цьому, 30% з них — явна фальсифікація, а 60% — містять небезпечні речовини! У прагненні нажитись на споживачах, вигадливість шахраїв не має меж. Які ж сюрпризи іноді чекають на споживача під яскравопривабливою упаковкою.
Високий вміст наповнювача.
Низький відсоток діючої речовини.
Не дозволені до використання на присадибних ділянках.
Наявність небезпечних, шкідливих для здоров`я речовин.
Препарат з терміном придатності, що завершився.
Явна фальсифікація.
Отже, вирішивши придбати, будьте пильні!
Звертайте увагу на те, що купуєте!
Збираючись придбати засоби захисту рослин, необхідно знати обов’яз-
кові речі для запобігання придбання недоброякісної продукції.
Порада перша
Уважно читайте інформацію на упаковці. На ній обов’язково повинні бути вказані:
діюча речовина;
номер державної реєстрації
найменування продукції;
номер ТУ, ГОСТу;
номер партії;
маса/вага продукції;
дата виготовлення;
термін придатності;
найменування фірми-виробника та фірми-фасувальника;
поштова адреса фірми-виробника, її телефони та факси.
Крім цього, в кожному конкретному випадку на упаковці повинні бути розміщені додаткові відомості про товар. Це:
культура та об’єкти, для обробки яких він призначений;
способи, норми та кратність використання препарату;
строки очікування, заборони та обмеження їх використання;
заходи безпеки під час роботи;
заходи надання першої медичної допомоги у разі отруєння.
Порада друга
Не забувайте, що будь-яке торгове місце (підприємство, фірма) повинна мати сертифікат відповідності на продукцію, що реалізується. При цьому зверніть увагу на те, що номер партії, вказаний на сертифікаті, співпадав з номером партії на упаковці.
Якщо торгове місце (підприємство, фірма) реалізує пестициди та агрохімікати, то вона також повинна мати ліцензію на право зберігання та торгівлі цими препаратами. Препарат повинен бути внесений в “Перелік пестицидів та агрохімікатів, дозволених для продажу в Україні”. Відсутність у переліку назви цього препарату — ознака, що продаж його незаконний.
Не соромтесь поцікавитись вищепереліченими документами у продавців. Вони зобов’язані надати їх першу вашу вимогу.
Порада третя
Не дивлячись на всі прийняті вами заходи безпеки, ризик стати об’єктом шахрайства все ж існує, тому радимо користуватись послугами спеціалізованих магазинів та відомих фірм, що добре зарекомендували себе на ринку агротехнічних ресурсів.
Порада четверта
Не купуйте засоби захисту рослин з лотків,і в ампулах 90% фальсифікат
При винекнені підозри щодо якості засобів захисту рослин звертайтесь за адресою м. Тульчин вул. М.Леонтовича, 65 каб.4849 Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія
тел..2-45-20