Оподаткування податком на доходи фізичних осіб подарунків найманим працівникам підприємств

Дата: 02.06.2015 10:50

Згідно із пп. 165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) доходу фізичної особи не включають подарунки, якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Суму, що перевищуватиме вказану межу, слід вважати додатковим благом працівника (пп. «е» пп. 164.2.17 п.164. 2 ст.164 Податкового кодексу України).
Нагадаємо, що відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Податкового кодексу України) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.
З такого перевищення (якщо вартість подарунка перевищує 609 грн. слід утримувати податок на доходи за ставкою 15 % (20 %). Базою для нарахування податку на доходи буде вартість не зарплатного подарунка, розрахована за звичайною ціною.
Слід звернути увагу, що при сплаті податку на доходи з не грошового подарунка слід застосовувати натуральний коефіцієнт, визначений згідно з п. 164.5 ст.164 Податкового кодексу України (1,176471 – якщо ставка податку на доходи 15 %, або 1,25 – при ставці 20 %).
Згідно з пп. 168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі, то податок на доходи сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).