Особливості адміністрування екологічного податку у 2014 році

Дата: 11.02.2014 16:40

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ зазначає, що форма Декларації з екологічного податку, затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 р. № 1010, не застосовується платниками (податковими агентами) екоподатку для декларування зобов`язань з Податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення від палив, що ввозяться на митну територію України (податкові зобов`язання сплачуються до або в день подання митної декларації); а також зобов`язань з Податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Платник Податку, який виробляє та реалізує ТЗ на внутрішньому ринку України, складає реєстри виданих за податковий (звітний) квартал довідок про сплату та про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації ТЗ і подає такі реєстри контролюючому органу разом з податковою декларацією з екологічного податку.
До набрання чинності форми Податкової декларації з екологічного податку, яка буде застосовуватися для зобов`язань з Податку за утилізацію знятих з експлуатації ТЗ, що настане за податковим періодом, в якому відбудеться їх оприлюднення, Міндоходів рекомендує платникам Податку - особам, що здійснюють виробництво (виготовлення) ТЗ на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, подавати декларацію за формою, що була надіслана листом Міндоходів від 28.10.13 р. № 22416/7/99-99-15-04-01-17.
Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов`язань з екоподатку вважаються за:
- IV квартал 2013 року: 10 лютого 2014 року, а останнім днем сплати податку - 19 лютого 2014 року;
- I квартал п. р.: 12 травня та 20 травня 2014 року відповідно;
- II квартал п. р.: 11 серпня та 19 серпня 2014 року відповідно;
- III квартал п. р.: 10 листопада та 19 листопада 2014 року відповідно;
- IV квартал п. р.: 9 лютого та 19 лютого 2015 року відповідно.
Платник податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об`єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов`язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу. (Лист Міндоходів від 28.01.14 р. № 2028/7/99-99-15-04-01-17.)