Отримати соціальні виплати стане трохи простіше

Дата: 16.05.2013 10:33

Міндоходів України нагадує, що з 27.03.13 р. набули чинності зміни до деяких постанов КМУ з питань соціального захисту населення:
Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній;
Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням;
Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Даними змінами зменшується кількість документів, що вимагаються органами державної влади для оформлення пенсій та соціальних виплат. Зокрема, скасовується необхідність отримання громадянами в податкових органах довідок про те, що особа не перебуває на обліку як фізична особа-підприємець, та про відсутність даних про доходи цієї особи, які були необхідні для призначення (перерахування) пенсій та отримання соціальних виплат.
(Лист Міндоходів України від 08.04.13 р. № 487/7/99-9918-17.)