ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область, Тульчинський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пам’ятка щодо процедури отримання свідоцтва про смерть, коли особа померла на тимчасово окупованій території України (ТОТ)

Дата: 21.03.2017 10:33
Кількість переглядів: 74

Для отримання свідоцтва про смерть особи, яка померла на тимчасово окупованій території України (АР Крим, м.Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), родичам померлого або їх представникам *
НЕОБХІДНО:
  1. Подати до суду за місцем проживання чи перебування заявника за межами ТОТ:
- заяву про встановлення факту смерті;
- належні докази;
- квитанцію про сплату судового збору* : 320 грн – з 01.01-30.04.2017 року; 336,80грн – з 01.05-30.11.2017 року;352,40грн – з 01.12.-31.12.2017 року.
2. Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходженнявідповідної заяви.
3. У разі задоволення заяви про встановлення факту смерті особи, суд невідкладно видає копію рішення заявнику або надсилає її до відділу рацс для державної реєстрації смерті ( у разі відсутності заявника під час проголошення рішення). Суд повертає заяву – у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів. Суд відмовляє у задоволенні заяви – у разі недостатності доказів.
4.Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного станукопію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.
Важливо!
* Родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
* Доказами у справі можуть бути пояснення заявників, свідків, письмові докази (свідоцтво про поховання), речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч. лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом.
* У разі посилання на свідчення свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.
* Судовий збір не справляється за подання Заяви щодо особи, яка загинула або пропала безвісті в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь