Підсумки проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в районі

Дата: 15.12.2015 15:08

З 25 листопада 2015 року на Тульчинщині стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Заходи охопили цілу низку дат та тривали до 10 грудня 2015 року – відзначення Дня прав людини.
З метою привернення уваги тульчинців до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, в рамках акції згідно відповідного плану фахівцями управління соціального захисту населення, відділу освіти, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей молоді, представниками Тульчинського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області вдалося реалізувати такі заходи:
- 25.11.2015 року відбулося засідання «круглого столу» на тему ««Ні! Насильству в сім'ї» за участі відповідальних служб району. В ході роботи круглого столу було проаналізовано роботу в районі щодо запобігання та протидії насильству в сім’ї, обговорено проблемні питання щодо протидії та профілактики явищ насильства, зокрема в сім’ї та суспільстві в цілому. Розглядалося питання кримінальної відповідальності за вчинення насильства, соціального супроводу сімей, де зафіксовані прояви насильства, наголошувалося на важливості профілактичної та інформаційної роботи, важливості залучення громадськості та взаємоспівпраці;
- спеціалісти служби у справах дітей районної державної адміністрації спільно з представниками Тульчинського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області з 30 листопада по 10 грудня приймали участь у загальношкільних батьківських зборах в рамках батьківського всеобучу «Конфлікти в сім'ї, шляхи їх розв'язання», «Профілактика насильства в сім'ї» в Кинашівській ЗШ І-ІІІ ст., Мазурівській ЗШ І-ІІст, Суворовській ЗШ І-ІІ ст.,
Нестерварській ЗШ І-ІІ ст., Ганнопільській ЗШ І-ІІІ ст., Кирнасівській ЗШ № І – ІІ, І – ІІІ ст. № 1,2;
- в Тульчинських ЗШ І –ІІІ ст. № 1,2, 3, Тульчинському училищі культури, Тульчинському технікумі ветеринарної медицини БНАУ проведено лекції «Профілактика насильству!» за участю працівників правоохоронних органів, представників управління соціального захисту населення, центру соціальних служб, служби у справах дітей районної державної адміністрації;
- 01.12.2015 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби із СНІДом, з метою інформування молоді про загрозу ВІЛ-інфекції та СНІДу, профілактики їх поширення, виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, фахівцями Тульчинського РЦ СССДМ та управління соціального захисту населення районної державної адміністрації організовано зустріч зі студентами ІІ курсу Вищого професійного училища № 41 м.Тульчин. На запрошення відповідальних структурних підрозділів РДА до заходу долучилась і лікар загальної практики сімейної медицини РЦПМСД Очеретна С.В., яка зупинилась на історії виникнення захворювання, розповіла молоді про шляхи зараження інфекцією ВІЛ, стадії захворювання та інше.
- з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини, 11.12.2015 року на базі Тульчинської ЗШ І-ІІІст № 2 відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь представники відповідальних підрозділів райдержадміністрації, Тульчинського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області, районного управління юстиції. Присутні взяли участь у обговоренні питань щодо участі дітей у районних заходах, конкурсах з правової освіти та виховання, переглянули плакати районного конкурсу малюнків, плакатів та творів на тему « Я і мої права». Учасники конкурсу продемонстрували свої знання щодо Конвенції ООН про права дитини та відобразили їх у творчих роботах: малюнках , плакатах, творах.