Податкова соціальна пільга до учасників АТО застосовується за загальними правилами

Дата: 20.10.2015 15:11

Податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи. Особи, які мають статус учасників бойових дій, які брали участь у АТО, не вказані Податковим кодексом як пільгова категорія платників, які мають право на збільшений розмір податкової соціальної пільги.
Однак такі платники мають право на застосування податкової соціальної пільги згідно з пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового Кодексу як будь-який платник податку, за умови дотримання інших вимог ст. 169 ПК (лист ДФС № 8397/В/99-99-17-03-03-15).
Нагадаємо, ст. 169 ПК визначено порядок надання податкової соціальної пільги, її розмір, перелік категорій платників податків, які мають право на таку пільгу.
Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПК податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата, якщо її розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн .
Враховуючи, що Законом № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» на 1 січня 2015 прожитковий мінімум для працездатної особи (у розрахунку на місяць) встановлений у розмірі 1218 грн., То розмір доходу (зарплати), який дає право на податкову соціальну пільгу у 2015 році, становить 1710 грн на місяць (1 218 грн. х 1,4).
У разі перевищення місячної зарплати понад встановленого розміру (у 2015 році — 1710 грн), незалежно від соціального статусу платника податків, питання про надання податкової соціальної пільги не розглядається.