Порядок визначення бази для ЄСВ на рівні мінзарплати, якщо в місяці була відпустка

Дата: 18.05.2015 12:34

Обов'язок нарахування ЄСВ із мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи також передбачено й у разі, коли працівник перебував частину місяця або повний місяць в оплачуваній відпустці.
У випадку, коли працівнику (за основним місцем роботи) до бази нарахування ЄСВ уключено оплату відпустки за наступний місяць, сума ЄСВ розраховується так:
  • якщо загальна сума нарахованої заробітної плати й оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і ставки ЄСВ, установленої для відповідної категорії платника;
  • якщо відпустка, яка припадає на майбутній місяць, нараховується за повний місяць і сума нарахованої оплати відпустки менше за мінімальний розмір заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і ставки ЄСВ, установленої для відповідної категорії платника;
  • якщо відпустка, що припадає на майбутній місяць, нараховується не за повний місяць і після відпустки працівнику буде нарахована заробітна плата, у поточному місяці (в якому нарахована оплата відпустки за майбутній період) ЄСВ нараховується на суму фактичної оплати відпустки за майбутній період, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою. Водночас, якщо за підсумком звітного майбутнього місяця (суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць менше мінімального розміру, виникає потреба донарахувати ЄСВ виходячи з мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).
Під час нарахування заробітної плати фізичним особам, які частину місяця перебували у відпустці без збереження заробітної плати, вона менше мінімальної, підприємство має нарахувати ЄСВ виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць.
Відповідні висновки наводяться в листі від 11.03.2015 р. № 5084/6/99-99-17-03-03-15.