Правила поведінки в натовпі

Дата: 05.05.2014 15:52

Психологи вважають, що натовп - особливий біологічний організм. Він діє за своїми законами і не завжди враховує інтереси окремих осіб, в тому числі і їх життя.
Досвід підтверджує, що досить часто натовп стає небезпечнішим від стихійного лиха або аварії, які його створили.
Почуття страху, що охоплює групу людей, миттєво передається іншим і переростає в некерований процес - паніку. У людей різко підвищується емоційність сприйняття того, що діється навкруги, знижується відповідальність за свої вчинки. Людина не може розумно оцінити свою поведінку і обстановку, що склалася. В такій атмосфері досить тільки одному висловити, виявити бажання втекти з небезпечного району, як людська маса починає сліпо копіювати його дії. Тому найчастіше гинуть не від самої небезпеки, а від страху і паніки, що виникають у натовпі. Про це треба завжди пам'ятати і передбачати можливу небезпеку.
Зрозуміло, що нейтралізувати паніку може або сильне емоційне гальмо, або чудо. Але, як відомо, чудес не буває. Серед засобів нейтралізації паніки виділяють:
  • категоричні команди;
  • гаряче переконання у відсутності небезпеки.
Статистика свідчить, що у місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад у школі, кінотеатрі, на стадіоні і т.д., некеровані панічні дії можуть викликати навіть людські жертви.
Щоб не загинути у натовпі:
  • Краще правило - не потрапляти в нього або обминути його.
  • Якщо це неможливо, ні в якому разі не йти проти натовпу.
  • Пам'ятайте, що найнебезпечніше - бути затиснутим і затоптаним у натовпі!
  • Люди в паніці не помічають тих, хто перебуває поряд. Кожен думає про особистий порятунок. Люди пориваються вперед, до виходу. Найбільша тиснява буває в дверях, перед сценою, біля арени і т.д.
Тому, входячи в будь-яке приміщення треба звернути увагу на запасні і аварійні виходи, знати, як до них добратися.
  • Не наближайтеся до вітрин, стін, скляних дверей, до яких тебе можуть притиснути і роздушити.
  • Якщо натовп захопив тебе - не чини йому опору. Глибоко вдихни, зігни руки в ліктях, підніми їх, щоб захистити грудну клітину.
  • Не тримай руки в кишенях, не чіпляйся ні за що руками, - їх можуть зламати.
  • Якщо є можливість, застебни одяг.
  • Високі каблуки можуть коштувати тобі життя, так само, як і розв'язаний шнурок.
  • Викинь сумку, парасольку і т.д.
  • Якщо у тебе щось впало, ні в якому разі не намагайся підняти, - життя дорожче.
  • Головне завдання в натовпі - не впасти. Якщо тебе збили з ніг і ти впав на землю, спробуй згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. При будь-якій можливості треба спробувати встати.