Пришкільні табори відпочинку на базі закладів освіти району – важлива складова організованого змістовного відпочинку дітей

Дата: 09.06.2016 09:18

Пришкільні табори відпочинку – одна із складових щодо забезпечення організованого відпочинку дітей під час канікул, що дозволяє вирішити працюючим батькам проблеми змістовного дозвілля дітей, особливо молодшого шкільного віку.
30 травня 2016р. у районі розпочали роботу 7 пришкільних таборів відпочинку, в яких цікаво проводять дозвілля 530 дітей. Пришкільні табори працюватимуть до 16 червня.
Кожен табір має власний напрямок діяльності: «Дзвіночок» Тульчинської ЗШ І – ІІІ ст.№1, «Промінь» Тульчинської ЗШ І – ІІІ ст. №2, «Веселка» Суворівської ЗШ І – ІІІ ст.№1 –художньо –естетичний; «Дружба» НВК ЗШ І – ІІІ ст.№3-гімназії м.Тульчина та «Веселка» Кирнасівської ЗШ І – ІІІ ст.- спортивно – оздоровчий; «Каштан» Печерської ЗШ І – ІІІ ст. та «Зелена планета» Кирнасівської ЗШ І – ІІ ст. – еколого – природничий.
Цього року вперше на базі 5 пришкільних таборів: Тульчинської ЗШ І – ІІІст№1, Тульчинської ЗШ І – ІІІст.№2, НВК ЗШ І – ІІІст№3-гімназії м.Тульчина, Кирнасівської ЗШ І-ІІІст., Печерської ЗШ І – ІІІст. стартували англомовні загони. Бажання відпочивати і поповнювати знання з іноземної мови виявили 115 школярів. Основна умова перебування у мовному загоні - постійне спілкування у групі однолітків та з вихователями англійською.
Кожен день відпочинку сплановано за окремою темою: День України, День Великобританії, День гумору, День фантазерів і т.п. Школярі із задоволенням розучують та презентують проекти, літературні твори, пісні іноземною мовою. Пізнавальними є екскурсійні поїздки по визначних місцях рідного краю.
Діти забезпечені дворазовим гарячим харчуванням: сніданком та обідом. На період відпочинку меню пришкільного табору доповнено свіжими фруктами та овочами, соками, солодощами. Одноденна вартість харчування складає 14 грн.85 коп.
Адміністрацією шкіл розроблено маршрути поїздок, екскурсій, походів по історичних місцях Поділля. Відділ освіти посприяв щодо організації безкоштовних екскурсійних поїздок «шкільним автобусом» для дітей, що відпочивають у пришкільних таборах. Так, у період 30.05-08.06.2016 року проведено екскурсійні поїздки: у м. Вінниці побували 295 учнів, м. Умань – 75, у с. Буша –170 дітей.
Пришкільні табори відпочинку тісно співпрацюють із позашкільними навчальними закладами, відповідно до спільного плану заходів на період відпочинку дітей.
Голова Тульчинської районної державної адміністрації Микола Васильович Підболячний та начальник відділу освіти Тульчинської райдержадміністрації Михайло Михайлович Митрицан - 2 червня 2016 року відвідали Кирнасівську ЗШ І-ІІст., Кирнасівську ЗШ І-ІІІст., Суворовську ЗШ І-ІІІст.№1 та ознайомилися із змістом діяльності пришкільних таборів відпочинку,роботою мовних загонів ,станом організації харчування дітей.
7 червня Микола Підболячний з робочим візитом завітав до Печерської ЗШ І-ІІІст, Шпиківської ЗШ І-ІІІст, Левківської ЗШ І-ІІІст., ДНЗ с.Юрківка, Юрківської ЗШ І-ІІІст. принагідно зустрівся та спілкувався із вихованцями пришкільного табору, педагогічними колективами, головами сільських та селищної ради щодо нагальних питань діяльності освітянської галузі, розвитку та формування громад у Тульчинському районі.