Про нараду з фахівцями із соціальної роботи

Дата: 12.09.2013 15:06

12.09.2013 року відбулась нарада з фахівцями із соціальної роботи у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якій окрім робочих питань розглядалось й питання педагогічного, психологічного та соціального супроводу дітей з психо-фізичними вадами, у тому числі з інвалідністю. Були запрошені на нараду завідувач психолого-медико-педагогічною консультацією – Боєва Світлана Петрівна та консультант – Сігунова Маріна Георгіївна. Боєва С.П. розповіла присутнім про право на якісну освіту кожної дитини, інклюзивне навчання (інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей). Водночас, була звернута увага на надання якісних послуг для збудування освіти дітьми з психо-фізичними вадами, у тому числі з інвалідністю: педагогами, практичними психологами та соціальними працівниками.
Отже, фахівцям із соціальної роботи необхідно працювати не тільки з такими дітьми, а й з батьками, щоб забезпечити можливість усвідомленого вибору місця для здобуття їхніми дітьми з особливими потребами якісної освіти та уникнути численних проблем, що призводять до напруження і загострення міжособистісних стосунків, порушення родинних зв’язків, послаблення інституту сім’ї в цілому.