Про організацію безпечного виконання в районі комплексів польових робіт в 2015 році

Дата: 01.04.2015 16:40

Комплекс сільськогосподарських робіт в агропромисловому виробництві характеризується високою напругою у їх виконанні і є дуже травмо небезпечним. Як свідчить статистика, під час виконання таких робіт мають місце такі види подій, як наїзди, перекидання, захоплення потерпілого робочими органами і деталями, що обертаються, зростає частка нещасних випадків, спричинених незадовільним технічним станом засобів виробництва та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації, частішають травми зі смертельними наслідками із-за порушень Правил дорожнього руху.
Так, з початку 2015 року на підприємствах агропромислового комплексу України отримали виробничі травми зі смертельним наслідком 11 працівників, що на 4 більше, ніж за аналогічний період минулого року.
З огляду на зазначене, виконання доручення голови Вінницької облдержадміністрації № 01.01-11/1661 від 26.03.2015 року «Щодо безпечного виконання в області комплексів польових робіт» та з метою попередження випадків травматизму в агропромисловому виробництві району під час проведення комплексу сільськогосподарських робіт, в умовах тимчасових обмежень на здійснення заходів державного нагляду (контролю)відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», управління соціального захисту населення райдержадміністрації звертає увагу керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району на виконання наступних питань:
- проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;
- проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;
- забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;
- дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;
- забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;
- недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку грунту;
- дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;
- дотримання вимог безпеки при допуску до роботи неповнолітніх;
- дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.