Про районний бюджет на 2014 рік

Дата: 30.01.2014 10:20

Прийняття місцевих бюджетів, на думку Президента України В.Януковича, має відбуватися з урахуванням економічних особливостей кожної області, району. Саме такі завдання ставить Глава держави перед місцевими державними адміністраціями разом з органами місцевого самоврядування.
28 січня 2014 року на 22-й позачерговій сесії Тульчинської районної ради 6 скликання був затверджений районний бюджет на 2014 рік.
При формуванні проекту бюджету на 2014 рік враховано основні завдання бюджетної політики згідно Бюджетного кодексу України, подальше реформування податкової політики відповідно до Податкового кодексу України, прогнозних показників Міністерства фінансів України, а також фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2010 - 2012 років та 11 місяців 2013 року.
Таким чином, розрахунковий прогноз доходів районного бюджету на 2014 рік пропонується в сумі 173,2 млн. грн., що становить 109,4 % до фактичних показників 2013 року, або більше на 21,8 млн. грн.
Власні надходження районного бюджету визначено в сумі 23,5 млн. грн., що більше фактичних надходжень на 1,5 млн. грн., або на 6,6 %. Дані доходи в структурі надходжень становлять 13,6 %.
Сума дотації районного бюджету визначена в сумі 60,8 млн. грн., що більше показників минулого року на 4,5 млн., або на 8 %.
Прогнозний показник доходів до спеціального фонду на 2014 рік визначено в сумі 1903,1 тис. грн., що менше фактичних надходжень на 5,1 млн. грн.. До складу надходжень спеціального фонду входять плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю та плата за оренду майна бюджетних установ та субвенція на будівництво, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності.
Видаткова частина
В цілому загальний обсяг районного бюджету на 2014 рік склав 173,2 млн. грн., що на 5,9 млн. грн. більше проти 2013 року.
Як і в попередні роки, бюджет 2014 року є соціально спрямованим, про що свідчать наступні показники. Так, видатки на утримання соціальної сфери (освіти, охорони здоров’я, культури, установ системи соціального захисту та соціального забезпечення населення, програм у галузі сім’ї, молоді та спорту) складають 158,8 млн. грн. або 91,7 відсотка від загального обсягу видатків.
Основний акцент при розрахунку прогнозної потреби в коштах на 2014 рік зроблено на необхідності забезпечення потреби в асигнуваннях на оплату праці з нарахуваннями, енергоносії та комунальні послуги, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, інші захищені статті бюджету та першочергові поточні видатки, без яких неможливе нормальне функціонування бюджетних установ.
В процесі розрахунку потреби в коштах на заробітну плату з нарахуваннями взято за основу терміни запровадження розмірів мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року – 1218 грн., з 1 липня – 1250 гривень, з 1 жовтня – 1301 грн.
На виконання доручення Президента України від 27.03.2013 року №1-1/711 щодо реалізації нових соціальних ініціатив в загальному обсязі видатків на утримання загальноосвітніх шкіл враховано цільові видатки в обсязі 397,0 тис. грн. на модернізацію спортивних майданчиків.
У загальному обсязі видатків на харчування дітей враховано додаткові кошти на забезпечення з 1 вересня 2014 року учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів сніданками у сумі 734,0 тис. грн., які будуть фінансуватися за рахунок коштів цільової субвенції із державного бюджету.
До загального обсягу видатків на охорону здоров’я враховано видатки на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в сумі 134,8 тис. грн., фінансування яких буде здійснюватися за рахунок цільової субвенції з державного бюджету.
В складі видатків враховані кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм , в тому числі:
  • районна комплексна програма „Турбота” на 2011-2015 роки
  • районна програма „Шкільний автобус”
  • районна програма „Сільська школа”
  • районної програми кадрового забезпечення медичної галузі району (місцеві стимули) на 2013-2019 роки
  • Єдина комплексна програма розвитку галузі культури та духовного відродження у Тульчинському районі на 2014-2017 роки
  • районна програма розвитку фізичної культури і спорту у Тульчинському районі на 2012-2016 роки
  • районна цільова соціальна програма „Молодь Тульчинщини” на 2013-2015 роки
Враховуючи вплив економічних чинників та необхідність дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів, доведеними показниками на 2014 рік не передбачено врахування обсягу нерозподілених видатків та видатків, пов’язаних з особливостями формування районного бюджету. В минулому році ця сума складала майже 0,5 млн. грн.
Кошти додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в сумі 897,3 тис. грн. спрямовано до резервного фонду районного бюджету для подальшого перерозподілу.
Бюджетом 2014 року передбачено субвенцію по спеціальному фонду з державного бюджету місцевим на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 1383,9 тис. грн. , що менше проти минулого року на 146,2 тис. грн.