Про вибір сімейного лікаря

Дата: 26.09.2013 15:49

В рамках виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича та у відповідності до Указу Президента України В.Януковича від 12.03.2013р. за №128/2013 „Про національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", інших законодавчих актів даного спрямування в структурних підрозділах КУ „Тульчинський районний центр ПМСД" завершується робота у напрямі забезпечення реалізації права вибору пацієнта на вибір лікаря згідно нової редакції Алгоритму дій закладу охорони здоров'я, лікаря, що надає первинну медичну (медико-санітарну) допомогу населенню району. Упродовж вересня 2013 року створені всі умови для безперешкодного заповнення реєстраційних форм, особам, які виявили бажання активно реалізувати своє право на вибір лікаря. Кожний житель району наділений правом звернутися до Тульчинського районного Центру ПМСД з метою отримання консультації щодо порядку вибору лікаря, ознайомитись з інформацією про лікарів ЦПМСД до яких можна прикріпитися. Фахівцями Центу ПМСД організована масова інформаційно-роз'яснювальна кампанія серед населення Тульчинського району щодо мети та завдань реалізації права вибору сімейного лікаря. Щотижнево з лікарями ЗІІСМ проводяться оперативні наради з вирішення даних питань, в тому числі доведення до їхнього відома нової редакції Алгоритму дій закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу і громадянина по реалізації права пацієнта на вибір лікаря. Робота супроводжується здійсненням моніторингу за кількістю та якістю заповнених реєстраційних форм пацієнта в розрізі кожної дільниці та кількістю введених реєстрів до електронної бази даних лікувально-профілактичного закладу. Станом на 26 вересня до бази даних введено реєстри 76,4% від загальної кількості населення Тульчинського району. Тому вже зараз слід замислитися над тим, якого саме лікаря загальної практики сімейної медицини слід обрати, кому із фахівців можна довірити своє здоров'я і життя. Обрання лікаря здійснюється пацієнтом свідомо та самостійно.
Адже згідно наказу МОЗ України від 4 листопада 2011 року № 756 "Про затвердження Порядку вибору та зміни лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та форм первинної облікової документації", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20 грудня 201 1 року за № 1477/20215, з 1., вересня по 30 вересня кожного календарного року встановлюється реєстраційний період терміном на 1 місяць. Особи, які виявили бажання обрати/змінити лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, можуть заповнити реєстраційну форму пацієнта лікаря первинної медичної (Медико-санітарної) допомоги у лікарів КУ „Тульчинський районний центр ПМСД".