Про вжиття заходів щодо запобігання нещасним випадкам на підприємствах житлово-комунального господарства

Дата: 19.06.2015 12:45

19.06.2015 р.
За інформацією Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України з початку 2015 року на підприємствах житлово-комунального господарства (далі - ЖКГ) сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробничою діяльністю, в тому числі 2 - зі смертельними наслідками, а саме:
- 08.01.2015 р. у КП «Енергія» м. Ківерці Волинської області під час підгортання щепи у котельні потерпілий Панас В.Є., послизнувся і його нога потрапила в шнек, в результаті чого отримав часткову ампутацію лівої гомілки;
- 28.04.2015 р. у МКП «Миколаїв водоканал» Миколаївської області при виході з аварійної машини, потерпілий Довгань А. В. оступився і впав, внаслідок отримав вивих лівого передпліччя;
- 01.05.2015 р. у КП «Очаків водоканал» Миколаївської області, під час виконання земляних робіт потерпілого Железного С. М. засипало грунтом, внаслідок отримав забій м’яких тканин;
- 19.05.2015 р. у Новотроїцькому ЖКП Херсонської області при перевірці об’єктів підприємства, головним інженером підприємства Тимошенком О.В. у приймальному відділенні КНС № 2 було виявлено без ознак життя двох чоловіків: працівника Новотроїцького ЖКП — оператора КНС Довгаля В.І. та сторонню особу. Смерть настала від отруєння токсичними (речовинами) газами.
- 02.06.2015 у Новотроїцькому ЖКП Херсонської області при виконанні робіт з прочищення каналізації у вигрібній ямі приватного будинку загинув працівник підприємства Лучкевич М.М. та двоє жителів приватного будинку. За попередніми даними смерть настала від отруєння токсичними речовинами.
Причинами зазначених нещасних випадків стали:
- незадовільна організація робіт підвищеної небезпеки (у тому числі газонебезпечних робіт) відповідальними особами підприємств;
- не проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт;
- виконання робіт без засобів індивідуального захисту;
- допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб, які не мали відповідної кваліфікації;
- недодержання працівниками вимог інструкцій з охорони праці.
Зважаючи на вищезазначене та з метою забезпечення ефективної реалізації державної політики та поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах ЖКГ району, запобігання подібним нещасним випадкам, пропонуємо керівникам підприємств ЖКГ району:
1.Посилити контроль за дотриманням працівниками законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил стосовно утримання, обслуговування і експлуатації об’єктів ЖКГ;
2.Привести у відповідність до вимог проектних рішень системи вентиляції каналізаційно- насосних станцій.
3.Забезпечити проведення своєчасного навчання та інструктажів з питань охорони праці посадових осіб та робітників.
4.Не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці.
5.Забезпечити виробничий персонал засобами колективного та індивідуального захисту, засобами контролю повітряного середовища, у т.ч. лампами ЛБВК.
6. Максимально обмежити проведення газонебезпечних робіт при високих температурах повітря.
7.Провести робочі наради, на яких розглянути питання безпеки проведення робіт у замкненому просторі (спорудах), забезпечення постійного контролю повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт, обмеження проведення газонебезпечних робіт в разі високих температур повітря, приведення обладнання каналізаційно-насосних станцій та станцій знезараження у відповідність до вимог проектних рішень та виконання робіт підвищеної небезпеки.