Про застосування реєстраторів розрахункових операцій

Дата: 23.02.2017 14:29

Цього року під час роботи користувачі касової техніки та сервісні організації повинні звернути увагу на такі важливі моменти:
• у розрахункових документах РРО при реалізації пального обов'язково зазначається код УКТ ЗЕД (п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
обов'язкове застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (п. 296.10 ПКУ та ст. 9 Закону № 265/95-ВР);
• у податкових накладних зазначається код товару відповідно до УКТ ЗЕД, а для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (пп. і п. 201.1 ПКУ).
Наразі ДФС погоджено проект постанови Кабміну «Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій)». Документ розроблено Міністерством економічного розвитку та торгівлі України з урахуванням кодів товарної позиції груп товарів згідно з УКТ ЗЕД.
У зв'язку з унесенням змін представники сервісних організацій, що спеціалізуються на обслуговуванні касової техніки, повинні доопрацювати РРО для того, щоб суб'єкти господарювання – користувачі РРО могли дотримуватися вимог чинного законодавства.
Зокрема Технічна комісія з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (протокол від 30.01.2017 р. № 41) прийняла рішення рекомендувати ДП «Укрелекон» й Асоціації УкрЕККА довести виробникам РРО офіційну позицію ДФС щодо необхідності забезпечення найближчим часом технічної можливості програмування кодів УКТ ЗЕД і Класифікатора послуг (10 розрядів) перед назвою товарів (послуг) у розрахункових документах і звітах. Норми, передбачені п. 296.10 ст. 296 ПКУ та п. 6 ст. 9 Закону № 265 в частині застосування РРО фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, будуть застосовуватися з дати набрання чинності нормативно-правового акта, яким буде затверджено перелік таких побутових товарів.