Проведення місячника безпечного користування газом в побуті

Дата: 02.09.2016 14:55

З 15 вересня по 15 жовтня Тульчинське міжрайонне управління газового господарства проводить «Місячник пропаганди безпечного і заощадливого використання газу в побуті»
Використання природного газу в побуті є невід’ємною складовою комфортного життя людей. Це і тепло наших осель, і гаряче водопостачання, і можливість приготування смачної їжі на кухонній газовій плиті. Але крім беззаперечних благ, природний газ, при недотриманні правил безпечного користування приховує в собі значну небезпеку. Тульчинське міжрайонне управління газового господарства застерігає і звертає Вашу увагу на необхідність неухильного дотримання правил безпеки при користуванні газовими приладами.
Категорично забороняється:
  • користуватись несправними або пошкодженими газовими приладами;
  • використовувати газові прилади не за призначенням;
  • порушувати правила та вимоги безпечного використання газового устаткування, передбачені виробником;
  • вимикати автоматику безпеки і регулювання газового обладнання;
  • проводити самовільну газифікацію будинку або квартирі. Ці роботи здійснюються тільки спеціалізованими організаціями у відповідності з проектом газифікації, який розробляється у відповідності до існуючих норм і правил;
  • проводити установку та заміну газових приладів. При виявленні самовільно встановлених газових приладів, буде припинено газопостачання будинку або квартири;
  • переносити і самовільно ремонтувати газове обладнання, вносити зміни у конструкцію газових приладів і устаткування;
  • проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади;
  • дозволяти дітям користуватись газовими приладами;
  • залишати без нагляду увімкненими газові прилади навіть на короткий час, адже згасання одного з пальників може привести до загазованості повітря та вибуху. Необхідно стежити, щоб рідина підчас кипіння не залила вогонь пальників або порив вітру не загасив полум’я;
  • сушити білизну над запаленою плитою або сушити волосся над пальниками газової плити чи за допомогою духової шафи;
  • користуватися газовими колонками, газифікованими опалювальними печами та іншими приладами при відсутності тяги в димоходах;
  • змінювати устрій димових і вентиляційних систем (каналів), блокувати вентиляційні канали та інженерні улаштування, що призначені для очищення димоходів;
  • у зв’язку з тим, що проточні газові водонагрівачі (колонки) та ємнісні малометражні котли і печі мають велику теплопродуктивність продукти згоряння від них повинні обов’язково відводитись в окремі димові канали;
Димові та вентиляційні канали підлягають періодичній перевірці. Відповідальним за їх стан є власник будинку. У випадку несвоєчасної перевірки, ремонту і надання газовому господарству актів на їх очищення прилади підлягають відключенню від газопостачання.
Особливу небезпеку складає відсутність тяги у димоходах, що призводить до неповного згорання газу. Тому, перед запаленням пальників газових приладів і періодично підчас їх роботи необхідно перевіряти наявність тяги.
Для цього необхідно піднести запалений сірник чи смужку паперу до тягоприпинювача в газовій колонці, в ємнісних водонагрівачах або до смотрового отвору в газопальникових приладах. Якщо полум’я або смужка паперу втягується всередину – це свідчить про наявність тяги;якщо залишається нерухомою – тяга відсутня; якщо відхиляється від газового приладу у бік приміщення – тяга зворотня.
При відсутності або зворотній тязі. А також під час сильного вітру, дощу різкому перепаді температури зовнішнього повітря, користу-ватися газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід категорично забороняється.
Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є також контроль за повнотою згорання газу. При повному згоранні полум’я має блакитно-фіолетовий колір, при неповному - темно-солом’яний. Неповне згорання газу викликає інтенсивне виділення у приміщення чадного газу, який діє на організм як сильна отрута.
Повне згорання газу забезпечується:
  • правильним регулюванням газопальникових приладів;
  • постійним потраплянням зовнішнього повітря через відчинені кватирки;
  • утриманням димоходів у справному стані;
  • наявністю достатньої тяги;
  • перебуванням газових приладів у справному стані і чистоті;
  • використанням конфорок з високими ребрами при встановленні на газову плиту посуду з широким дном.
Окрім цього, громадяни, що залишають приміщення на тривалий час зобов’язані попередити безпосередньо Тульчинське управління про відключення побутових приладів від газової мережі з метою забезпечення безпеки експлуатації газового обладнання будинків на час відсутності абонентів.
При появі запаху газу на вулиці, в під’їзді, підвалі чи інших місцях, при виявленні ознак різкої зміни тиску в мережі газопостачання необхідно перекрити вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними та негайно повідомити аварійну газову службу за телефонами: «104»; «2-19-86».
Порядок дій при виявленні запаху газу»:
- ні в якому разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню, не вмикайте світло та будь-які електроприлади; не користуйтесь електродзвінками квартир; не використовуйте телефони з дисковими номеронабирачами;
- негайно перекрийте вентилі на газових приладах і крани подачі газу перед ними та забезпечте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері; викличте аварійну службу за телефоном «104»;
- організовано і без паніки виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень;
- з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.
Будьте завжди уважні при користуванні газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука Вашої безпеки.