Розвиток культури на селі

Дата: 25.11.2013 16:57

Про реалізацію в районі завдань Президента України В.Януковича щодо відродження соціально-культурних об’єктів, бібліотек, будинків культури на селі йшла мова під час проведення апаратної наради 25 листопада 2013 року, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Іванович Побережник, за участю голови районної ради Олексія Петровича Авраменка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, інших державних установ і організацій, районних ЗМІ.
Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації К.Третьякова повідомила, що мережу закладів культури району складає: 35 закладів культури клубного типу, 36 бібліотек, 4 музейних установи (Тульчинський краєзнавчий музей та три народних музеї с.Тиманівки), 4 дитячих музичних школи (Тульчинська, Шпиківська, Кирнасівська та Тиманівська), 1 КП «Тульчинська кіновідеомережа». Діяльність закладів культури району забезпечують 222 працівника, із них спеціалістів галузі - 184 чол.
Фактичні видатки на галузь культури за 10 місяців 2013 року складають 7058,6 тис. грн. Завдячуючи спільній роботі влади та меценатів було здійснено заходи щодо покращення матеріально-технічної бази закладів культури на суму 1020,00 тис. грн., в тому числі, кошти районного бюджету склали 23,1%, місцевих бюджетів – 41,2% та інших надходжень – 35,7%.
Зокрема, були проведені ремонтні роботи в Районному будинку культури, Шпиківському міському, Бортницькому, Ганнопільському, Дранському, Журавлівському, Заозерненському, Зарічненському, Клебанському, Крищинецькому, Михайлівському, Печерському, Суворовському №1, Сільницькому,Тарасівському, Тиманівському, Холодівському, Юрківському сільських будинках культури, Копіївському, Маньківському, Даньківському сільських клубах, Тульчинській, Шпиківській, Кирнасівській та Тиманівській ДМШ, Тульчинській кіномережі тощо. Облаштовані кімнати для проведення культурно-масової роботи в с. Ульянівка.
У звітному періоді проведені ремонти фасадів, встановлені енергозберігаючі вікна, здійснено заміну дверей та електропостачання в районному будинку культури, Клебанському, Суворовському №1, Тарасівському, Торківському, Сільницькому сільських будинках культури.
Для ефективної, змістовної та належної роботи закладів культури було придбано музичних, електромузичних інструментів, звукотехнічної апаратури, оргтехніки, одягу сцени, меблів, нової літератури та іншого інвентаря на суму 274,7 тис. грн.
На нараді розглядалися також ряд інших питань гуманітарної сфери, стану виконання місцевих бюджетів та ін..