Роз’яснення щодо порядку здійснення декларування зміни оптово-відпускних цін!

Дата: 01.04.2014 14:31

Згідно з п.12 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», обласна державна адміністрація здійснює державне регулювання цін на визначені товари і послуги.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 року №1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» (зі змінами) та Розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 травня 2011 року № 263 «Про декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» визначений механізм декларування суб’єктами господарювання зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м'ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров'яче питне (пастеризоване, фасоване у плівку), сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.
Декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на вищезазначені продовольчі товари, у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1 відсоток.
Суб'єкти господарювання, які провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів, у разі зміни їх оптово-відпускних цін подають до Державної інспекції України з контролю за цінами за адресою: м.Київ, вул. Арсенальна,9/11, телефон для довідок 044- 500-86-15; 500-86-11 , такі документи:
  • пояснювальну записку щодо обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін разом з довідкою про результати економічного аналізу фактичних витрат з виробництва;
  • калькуляцію собівартості виробництва продовольчих товарів із зазначенням обсягу матеріальних та трудових витрат;
  • довідку про обсяги виробництва продовольчих товарів за минулий рік та відповідний період поточного року;
  • стандарти, нормативи, технологічні регламенти з виробництва продовольчих товарів;
  • копії договорів, пов'язаних з виробництвом продовольчих товарів, укладених з іншими суб'єктами господарювання;
  • довідку про фактичну та декларовану рентабельність від реалізації продовольчих товарів.
Зазначені документи засвідчуються підписом керівника суб'єкта господарювання, скріплюються печаткою і подаються не пізніше ніж за 10 робочих днів до запровадження оптово-відпускних цін на продовольчі товари.
Суб'єкти господарювання, які провадять діяльність з реалізації продовольчих товарів, у разі зміни їх оптово-відпускних цін подають до Державної інспекції України з контролю за цінами такі документи:
  • пояснювальну записку щодо обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін разом з довідкою про результати економічного аналізу фактичних витрат з реалізації;
  • калькуляцію витрат з реалізації продовольчих товарів;
  • копії договорів, пов'язаних з реалізацією продовольчих товарів, укладених з іншими суб'єктами господарювання;
  • копію декларації зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари суб'єкта господарювання, який провадить діяльність з виробництва продовольчих товарів (у разі її наявності).
Зазначені документи засвідчуються підписом керівника суб'єкта господарювання, скріплюються печаткою і подаються не пізніше ніж за три робочих дні до запровадження оптово-відпускних цін на продовольчі товари.
За результатами проведення аналізу документів, поданих суб’єктом господарювання, Держцінінспекція видає в порядку, установленому Мінекономрозвитку, висновки щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат під час формування оптово-відпускних цін (далі - висновки), суб’єктові господарювання, який провадить діяльність з:
  • виробництва продовольчих товарів, - у семиденний строк;
  • реалізації продовольчих товарів, - у дводенний строк.
Для декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари суб'єкти господарювання, які провадять діяльність з виробництва або реалізації продовольчих товарів, подають до обласної державіної адміністрації (Департамент регіонального економічного розвитку облдержадміністрації) такі документи:
  • проект декларації зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари для суб'єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів за встановленою формою;
  • висновок Державної інспекції України з контролю за цінами.
Декларація зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари погоджується керівником (заступником керівника) облдержадміністрації у дводенний строк.
Довідково: розпорядження голови облдержадміністрації розміщені на офіційному сайті Вінницької обласної державної адміністрації: www.vin.gov.ua
(Нормативно-правові документи®розпорядження голови ОДА).