Що юрособам-єдинникам ураховувати в обсязі доходів у разі продажу основних засобів

Дата: 26.07.2017 16:45

У разі продажу основних засобів у юросіб-єдинників до річного обсягу доходів, що дає право працювати на спрощеній системі оподатковування, потрібно включати суму доходів від продажу основних засобів, обкладену єдиним податком. Таку точку зору було озвучено ГФСУ в Індивідуальній податковій консультації від 14.07.17 р. № 1186/6/99-99-12-02-03-15/ІПК. Таким чином, у випадку продажу об'єктів основних засобів, які використовували більше ніж 12 календарних місяців, у складі доходів, які обкладають єдиним податком і враховують в обсязі доходів, що дає право працювати на спрощеній системі оподаткування, юрособи-єдинники враховують різницю між сумою коштів, отриманих від їх продажу, і їх залишковою балансовою вартістю, яка склалася на день продажу.

Тобто в цьому разі в юросіб-єдинників і надалі працює правило: що обкладаємо єдиним податком, те й ураховуємо під час контролю досягнення граничного річного розміру доходів, який дає право працювати на спрощеній системі оподаткування.

ДФСУ ІПК від 14.07.17 р. № 1186/6/99-99-12-02-03-15/ІПК