Щодо надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Дата: 27.10.2015 10:05

21 жовтня 2015 року відбулась інтернет конференція з питань проведення інформаційної роботи та належного ознайомлення слухачів із нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в редакції від 30.09.2015 щодо надання повноважень державного реєстратора з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та видачі оформлених результатів посадовим особам органів місцевого самоврядування, адміністраторам центрів надання адміністративних послуг.

Конференція проведена заступником начальника Управління державної реєстрації – начальником відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Миколюком Я.П., завідувачем сектору державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, друкованих засобів масової інформації та легалізації громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Єрохіною А.О. та головним спеціалістом сектору державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, друкованих засобів масової інформації та легалізації громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Рибаком Ю.І. У роботі конференції взяли участь начальники районних, міського та міськрайонних управлінь юстиції, начальники відділів державної реєстрації, державні реєстратори юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, представники місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування (залежно від того який орган створив ЦНАП) та представники ЦНАПів.

В ході проведення інтернет-коференції висвітлено вимоги Закону України від 12.02.2015 № 191-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», якими встановлено, що повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання, можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг (далі – користувачі).

Звернуто увагу на те, що що 05.10.2015 набрала чинності норма частини 8 статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-VI, якою, зокрема, встановлено, що суб’єктам надання адміністративних послуг забороняється приймати заяви, видавати суб’єктам звернень оформлені результати надання адміністративних послуг (у тому числі рішень про відмову в наданні адміністративних послуг), якщо такі послуги надаються через центри надання адміністративних послуг, крім випадків подання заяв через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Зазначено, що наказом Міністерства юстиції України від 28.09.2015 № 1832/5 «Про деякі організаційні заходи щодо надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» надано доручення технічному адміністратору Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – ЄДР) вжити невідкладних заходів щодо надання доступу користувачам до ЄДР.

Наголошено, що інформація про підключення користувачів до ЄДР з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання, передбачених п.п. 1-8 Додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» від 16.05.2014 № 523-р, розміщена за адресою: http://irc.gov.ua/ua/edr_users_cnap

Крім того, доведено до відома учасникам інтернет-конференції, що 09.10.2015 Головним територіальним управлінням юстиції у Вінницькій області видано наказ від 09.10.2015 № 740/10 про впровадження плану заходів по впровадженню Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», яким затверджено план заходів по впровадженню абзацу другого статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV в редакції від 30.09.2015.

Одночасно, зазначено, що на виконання пункту 2 плану заходів по впровадженню абзацу другого статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV в редакції від 30.09.2015 вищезазначена інформація розміщена на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції 15.10.2015 за адресою: http://vinjust.gov.ua/4261-do-uvahy-orhaniv-mistsevoho-samovriaduvannia-ta-tsentriv-nadannia-administratyvnykh-posluh.html

21.10.2015 Головним територіальним управлінням юстиції у Вінницькій області розроблено та направлено інформаційний лист начальниками управлінь юстиції, начальниками реєстраційних служб, державним реєстраторам юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.10.2015 № 16339/3/0-15 з проханням проведення широкої роз’яснювальної роботи з вищезазначених питань.

Інтернет-конференцію проведено з використанням засобів системи відеоконференцзв’язку за допомогою програми TrueConf.