Село пам’ятає свого талановитого директора

Дата: 10.06.2016 16:23

Нещодавно в мальовничому селі Зарічне під час завершення навчального року в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів (директор – Ніна Мельник) відбулася урочиста подія – відкриття меморіальної дошки Радуді Григорію Васильовичу (1929 – 2011), Заслуженому вчителю і Відміннику народної освіти України, нагородженому медаллю Макаренка. Г.Радуда упродовж 30 років (з 1966 по 1996 рік) очолював цей педагогічний колектив, а після виходу на заслужений відпочинок розкрив себе як художник-аматор і краєзнавець села.
В урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації Микола Підболячний, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Побережник, представники відділу освіти райдержадміністрації, Зарічненський сільський голова Геннадій Приймак, колишній сільський голова Анатолій Зінченко, родина Г.Радуди, колеги-учителі, учні школи, широка громадськість села.
Після відкриття дошки відбулася цікава екскурсія до кімнати-галереї художника-аматора Г.Радуди, образотворчі полотна якого зберігаються в рідній школі.
Провідний інспектор відділу освіти райдержадміністрації Світлана Кошелап присвятила Григорію Васильовичу такі поетичні рядки:
Шановний вчителю від Бога,
Доземно я вклоняюсь Вам.
Нелегкою була дорога,
«Життя – це праця» - всіх навчав.
Директор мудрий, учням – батько.
Неначе зерно, всіх плекав.
І не цурались землі руки.
В полотна думи виливав.
Глибокий погляд... Вічні істини...
Натхнення... Творчість, мов з ріки.
Величний Вчителю з Зарічного,
Складаєм шану на віки!