Сергій Савчук: Урядова програма з енергоефективності не призупинена

Дата: 08.07.2016 16:16

Урядова програма з енергоефективності не призупинена. Тимчасово не працює лише напрям програми "30% відшкодування на матеріали та обладнання для індивідуальних житлових будинків та квартир" – через неочікувано високий попит з боку населення, задоволення якого потребує додаткових видатків з бюджету. Діють інші напрями програми: "20% відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів"; "40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання", "70% – для отримувачів субсидій".
Про це заявив у прямому ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, таким чином спростувавши чутки про те, що начебто Програма державної підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів не працює.
"Українцям не варто хвилюватися. Уряд подбає про кожного, хто потребує допомоги. На сьогоднішній день мешканці як багатоповерхівок, так і індивідуального житлового фонду можуть розраховувати на Урядову допомогу на утеплення", - наголосив Сергій Савчук.
С. Савчук також повідомив, що Агентство оперативно відреагувало на підвищений попит суспільства на отримання 30%-ої безповоротної фінансової допомоги при придбанні енергоефективних матеріалів та обладнання. "З метою задоволення цього попиту Держенергоефективності вже розробило відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік саме за цим напрямком програми та направило його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку", - підкреслив Голова.
Голова Агентства акцентував на тому, що Уряд підтримує і малозабезпечених громадян. "Сьогодні такі верстви не лише мають можливість розраховуватися за комунальні послуги субсидією. За умовами програми субсидіанти отримують збільшений розмір Урядової допомоги на відшкодування витрат при утепленні – 70%, - пояснив С. Савчук. – Більше того, якщо субсидіанти є у складі ОСББ, то таке ОСББ отримає більшу частку відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів у багатоповерхівці".
Також, Сергій Савчук навів успішні приклади утеплення будинків за програмою. Так, ОСББ "Явір-2011", що у м. Луцьку Волинської області, взяло кредит на 2 млн грн. на утеплення. Агентство відразу відшкодувало 40% кредиту, а місцева влада - відсотки за кредитом. Після утеплення вартість опалення для мешканців цього будинку скоротилася вдвічі - з 15 до 7 грн. за кв. метр житлової площі, а кожна з цих квартир зросла у ціні на 25%.
Ще один показовий приклад – це ОСББ у Кременчуці Полтавської області, яке вклало 229 тис. грн. у те, щоб облаштувати індивідуальний тепловий пункт, встановити регулятори теплового потоку. Агентство відшкодувало майже 100 тис. гривень. Після цього витрати на опалення зменшилися на 34% по кожній квартирі.
Під час ефіру позитивні відгуки про Урядову програму з енергоефективності надали і народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак, і координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.
Підсумовуючи, Сергій Савчук вкотре підкреслив, що комплексне утеплення будинку дозволяє майже вдвічі зменшити платіжки за комунальні послуги.