Соціологія про президентські вибори в Україні

Дата: 16.04.2014 09:48

Згідно з останнім соціологічним дослідженням, 85 % виборців України мають намір взяти участь у дострокових виборах Президента України в травні поточного року. Серед учасників опитування 62 % достатньо впевнено хочуть голосувати, а 23 % відповіли, що можливо підуть на вибори. З волі респондентів рейтинговий список кандидатів очолює народний депутат України, підприємець Петро Порошенко. Його готові підтримати 28,2 % всіх опитаних (або 42,3 % від громадян, що точно підуть на вибори). Про це стверджують результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова і Соціологічною групою «Рейтинг», що були оприлюднені на сайті Центру 9 квітня.
В першу трійку кандидатів увійшли лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко – 13 % (19,1 %) і народний депутат України від Партії регіонів Сергій Тігіпко – 6,1 % (8,8 %). Далі знаходяться активістка Майдану, лікар Ольга Богомолець і народний депутат України від Радикальної партії Олег Ляшко, які мають по 3,7 % (5,5 %). Офіційний висуванець від Партії регіонів Михайло Добкін набрав 3,6 % (5,2 %) голосів, а лідер КПУ Петро Симоненко – 3,2 % (4,6 %).
Завершують перелік найвагоміших претендентів висуванець партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко – 3 % (4,3 %), народний депутат України, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок – 1,6 % (2,3 %), лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош – 1,2 % (1,9 %).
Опитування проведене з 28 березня по 2 квітня 2014 року у всіх регіонах України без Криму. Було опитано 3011 громадян віком понад 18 років. Похибка відбору не перевищує 1,9 %.
З ініціативи Тульчинської райдержадміністрації протягом 10 – 15 квітня 2014 року в районі проведене анкетне опитування населення з ряду суспільно-політичних питань. Зокрема, на питання «Чи підтримуєте Ви поглиблення відносин України з Європейським Союзом і НАТО?» 70,6 % опитаних відповіли «так», проти були 9,4 %, вагались з відповіддю 20,0 % осіб. Відповідно, питання «Чи підтримуєте Ви поглиблення відносин України з Росією і Митним союзом?» підтримали 14,1 %, проти 65,9 %, не визначались 20,0 % громадян.
Щодо позачергових Президентських виборів, то 92,9 % опитаних мають намір взяти участь у них, проти 4,7 %, вагаються 2,4 % осіб. Громадський рейтинг 23 кандидатів на посаду Глави держави має наступну послідовність: Петро Порошенко – 70,6 %, Юлія Тимошенко – 11,8 %, Ольга Богомолець – 7,0 %, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Петро Симоненко – по 1,2 %. Всі інші кандидати не обирались респондентами. Не підтримали жодного з кандидатів 7,0 %. Опитуванням охоплено 85 осіб, старших 18 років, з м. Тульчина та 11 селищних, сільських рад Тульчинщини.