Спільна нарада з питань проведення Міжнародного оперного фестивалю

Дата: 05.04.2017 09:34

4 квітня 2017 року в м. Тульчині на території палацу Потоцьких проведене спільне засідання представників двох організаційних комітетів (обласного та районного) з питань підготовки та проведення тут на початку червня п.р. Міжнародного фестивалю «Українські оперні асамблеї» в рамках мистецького проекту «Музичне літо в Тульчині».

Зокрема, в нараді взяли участь начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації, заступник голови обласного оргкомітету Станіслав Городинський, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, експерт ГО «Інститут культурної політики», режисер фестивалю Павло Третьяков, голова райдержадміністрації Микола Підболячний, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Побережник, голова районної ради Олексій Авраменко, начальники ряду управлінь, відділів, секторів райдержадміністрації, директор Тульчинського училища культури Леонід Трачук, керівники (представники) ряду інших закладів культури району, представники обласних, районних засобів масової інформації та ін.

Особливий інтерес у присутніх викликала відео презентація проекту Міжнародного фестивалю «Українські оперні асамблеї», представлена режисером Павлом Третьяковим, – з детальним коментарем ідеї, програми, складових елементів підготовки інфраструктури, фінансового забезпечення, запрошених виконавців, очікуваної публіки тощо. Зокрема, в Тульчині мають виступати три симфонічних оркестри з Вінниці, Львова і Польщі, солісти італійської та української опери, прозвучить опера нашого славетного земляка Миколи Леонтовича «На русалчин великдень» за участі Мирослава Скорика, популярний нині в Європі мюзикл Дж.Стеймана «Танець вампірів».

Головна мета цього масштабного заходу – вшанувати 140-річчя видатного українського композитора і диригента М.Д.Леонтовича, підтвердити Тульчином неофіційне звання «культурної столиці Поділля», залучити до міста і району значні інвестиції в економіку, побутову і туристичну сфери в контексті євроінтеграційних планів України, в т.ч. допомогу меценатів для проведення повноцінної реставрації нашого унікального пам’ятника архітектури – палацу Потоцьких.