У разі сплати бюджетних платежів заповнюйте платіжні документи правильно

Дата: 27.01.2014 11:55

Міндоходів своїм наказом від 22.10.2013р. №609 змінив Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску. Звертаємо увагу на зміну порядку заповнення поля „Призначення платежу”: раніше у полі №3 вказувалися реквізити лише у випадку сплати податків за третіх осіб, відтепер, в полі № 3 вказується один з таких реквізитів:
- код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.
Змінився й список кодів видів сплати - до нього додано нові коди за митними платежами (код 350-359), за податками і зборами (коди 128 та 160), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. При наявності будь-яких пробілів (наприклад, між ";" та "ЄСВ") документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду